Infolinia: (+48) 799 399 982
Iniekcja kurtynowa w hydroizolacji

Iniekcja kurtynowa w hydroizolacji

Metodę iniekcji kurtynowej stosujemy w przypadku, gdy tradycyjne metody zawodzą, a odsłonięcie ściany/muru/fundamentu wiąże się z dużymi kosztami. Ten rodzaj uszczelnienia ścian i fundamentów charakteryzuje się wysoką skutecznością, jeśli tylko użyjemy dobrze dobranych preparatów, a praca zostanie wykonana przez doświadczonych fachowców. Nieszczelność budynku może być spowodowana nie tylko błędnym wykonaniem izolacji zewnętrznej, ale również starzeniem się zabezpieczeń, zmiennymi warunkami wód gruntowych czy ruchami budowli.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Czym jest iniekcja kurtynowa? 2. Obsługiwane obszary 3. Iniekcja kurtynowa fundamentów 4. Odtworzenie izolacji - iniekcja kurtynowa 5. Preparaty do iniekcji kurtynowej 6. Zalety iniekcji kurtynowej 7.

Czym jest iniekcja kurtynowa?

Iniekcja kurtynowa to wtórne odtworzenie izolacji zewnętrznej elementów budowlanych, przykrytych gruntem (piwnice, szyby, tunele, kanały, przejścia podziemne). Można też spotkać się z terminem “żelowania”, gdyż to właśnie za pomocą żelu akrylowego następuje stworzenie dodatkowej bariery hydroizolacyjnej. Materiał ten wtłaczany jest przy pomocy pompy w pakery iniekcyjne, które z kolei zainstalowane są we wcześniej wywierconej siatce otworów w obiekcie uszczelnianym. Przewierty wykonywane są od wewnątrz ścian, prostopadle do nich. Żel zastyga na styku ściany i gruntu, tworząc kurtynę izolacyjną, która skutecznie chroni mury przed niszczycielskim działaniem wody.

Iniekcja kurtynowa

Obsługiwane obszary

Iniekcja kurtynowa fundamentów

Iniekcje kurtynowe z powodzeniem mogą być stosowane nie tylko w przypadku uszczelniania ścian, ale również fundamentów. Na styku ściany i fundamentu siatki otworów wierci się pod kątem, by na podłodze znów wiercić prostopadle do fundamentu. Dzięki tej operacji uzyskujemy kompleksowe uszczelnienie, a izolacja wykonana w prawidłowy sposób będzie nam służyć przez długie lata.

Odtworzenie izolacji - iniekcja kurtynowa

Iniekcje kurtynowe metodą iniekcji żelu akrylowego przez pakery w siatki otworów to znakomite rozwiązanie zarówno w przypadku prywatnego budynku, jak i komercyjnych budowli. Odtworzenie hydroizolacji ma kluczowe znaczenie w przedłużeniu żywotności ścian i fundamentów. Żel wypełnia również znakomicie wszelkie rysy i pustki muru, które “napotka” po drodze, tak więc ochrona jest niejako podwójna.

Odtworzenie izolacji pionowej
Odtworzenie izolacji pionowej

Preparaty do iniekcji kurtynowej

Opisane wyżej żele akrylowe są stosunkowo uniwersalne – ich właściwości pozwalają na użycie w większości przypadków. Równie skuteczne są tzw. hydrożele (poliakryloamidy) – ich moment żelowania rozpoczyna się dopiero w momencie kontaktu z wodą. Z kolei żywice poliuretanowe częściej wykorzystywane są do uszczelnienia rys, z powodu swej elastyczności po związaniu. Mogą być zarówno jedno jak i dwuskładnikowe. W dwuskładnikowych możliwa jest regulacja czasu reakcji.

Zalety iniekcji kurtynowej

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy