Infolinia: (+48) 799 399 982
Iniekcja krystaliczna Olsztyn

Iniekcja fundamentów Olsztyn- hydroizolacje budynków

Wilgoć to problem, który pojawia się  głownie w starszych budynkach, ale dotyczy również tych nowszych budowli. Poza wadliwą hydroizolacją lub jej brakiem, istnieje także wiele innych czynników, które mogą powodować powstawanie wilgoci, co następnie prowadzi do rozwoju grzyba i pleśni.

Wykonywanie hydroizolacji za pomocą iniekcji jest odpowiednie jedynie w poszczególnych przypadkach, m.in. przy występowaniu wilgoci kapilarnej. Ta rzadka forma wilgoci pojawia się, gdy woda gruntowa wsiąka w fundamenty i z pomocą działania kapilarnego przemieszcza się w górę ścian poprzez pory w budulcu. Jeśli budynek nie posiada odpowiedniej izolacji, nic nie broni ścian przed szkodliwym działaniem wód gruntowych.

Nasza oferta na terenie Olsztyna i jego okolic obejmuje cztery podstawowe rodzaje iniekcji, które dobiera się w zależności od przyczyny i stopnia zawilgocenia.

Iniekcja ciśnieniowa Olsztyn

Iniekcja ciśnieniowa to metoda hydroizolacji, która ma na celu uszczelnianie budynku. Do jej wykonania, ścianę przygotowuje się wywiercając siatkę otworów iniekcyjnych, w które następnie z użyciem pompy i pakerów, pod ciśnieniem wprowadza się odpowiedni preparat. W tym celu najczęściej używa się żywicy epoksydowej lub poliuretanowej, która skutecznie wypełnia drobne przestrzenie, a po zastygnięciu tworzy nową barierę hydrofobową. Iniekcja ciśnieniowa może zostać wykonana jedynie przez doświadczone firmy z użyciem specjalistycznego sprzętu. Niestety przekłada się to na dosyć wysoką cenę usługi, jednak pomimo tego metoda ta jest częstym wyborem ze względu na swoją bezinwazyjność- wykonanie od wewnątrz, bez konieczności naruszania konstrukcji obiektu; szybkie wykonanie i natychmiastowe efekty. Dodatkowo, iniekcję ciśnieniową można wykonać nawet przy grubych i mocno wilgotnych murach, okazjonalnie konieczne jest uprzednie osuszenie fragmentu, na którym będą przeprowadzane naprawy.

Iniekcja ciśnieniowa Olsztyn

Iniekcja krystaliczna Olsztyn

Iniekcja krystaliczna to często wybierany sposób na zwalczanie i zapobieganie wilgoci, jej działanie pozwala jednocześnie osuszyć i uszczelnić budynek, a ponadto w porównaniu do innych metod jest stosunkowo niedroga. Wykonuje się ją nie naruszając konstrukcji budynku, we wcześniej wywiercone w ścianie otwory iniekcyjne wstrzykuje się specjalny preparat, który ma na celu wytworzenie izolacji poziomej, która będzie chronić przed przemieszczaniem się wody gruntowej w górę fundamentów. Obecna w ścianach wilgoć powoduje krystalizację tego preparatu, który w efekcie uszczelnia ścianę. Wykonanie iniekcji krystalicznej daje skuteczne i trwałe rezultaty, a metoda jest dodatkowo bardzo uniwersalna, można wykorzystać ją bez względu na rodzaj budulca, grubość ścian, czy poziom zawilgocenia.

Iniekcja kurtynowa Olsztyn

Iniekcja kurtynowa polega na wytworzeniu wtórnej izolacji zewnętrznej ścian i fundamentów, w sytuacji, gdy przykryte są one gruntem. Do iniekcji kurtynowej wykorzystuje się specjalny żel akrylowy, który wtłacza się przez wcześniej przygotowaną siatkę otworów przy użyciu pakerów iniekcyjnych. Otwory w ścianie wierci się poziomo, natomiast w przypadku fundamentów wykonuje się je pod skosem, w celu zapewnienia jak najlepszej ochrony. Wtłoczony żel zastygając tworzy nową izolację pionową pomiędzy ścianą a gruntem. Staranne wykonanie iniekcji kurtynowej, zapewni ochronę dla ścian przed wilgocią na lata. Metoda iniekcji kurtynowej najczęściej wykorzystywana jest kiedy odsłonięcie elementu, który wymaga uszczelnienia jest niemożliwe ze względu na wysokie koszty.

Iniekcja kurtynowa Olsztyn

Iniekcja strukturalna Olsztyn

Iniekcja strukturalna, podobnie jak iniekcja kurtynowa, umożliwia wykonanie wtórnej hydroizolacji, w sytuacji gdy dostęp do ścian od zewnątrz zablokowany jest przez grunt. Cały proces naprawy wykonuje się bowiem od wewnątrz budynku. Ten rodzaj iniekcji pomaga uszczelnić, ale też dodatkowo wzmocnić strukturę ścian. W celu odtworzenia warstwy hydrofobowej w ścianach lub murach wierci się poziome otwory w równych odległościach, w które następnie pod ciśnieniem wprowadza się odpowiedni preparat, który wnika w strukturę ścian wypełniając wszystkie pory i nieszczelności. Jeśli ściana nie zostanie wysycona po pierwszym razie, proces należy powtórzyć kilkukrotnie, aby zapewnić jak najlepszą ochronę przed wilgocią.

Iniekcja strukturalna Olsztyn

Tynki renowacyjne Olsztyn

Tynki renowacyjne to skuteczny sposób, który pomaga w walce z wilgocią, idealnie dopełnia hydroizolację w naszym budynku. Należy jednak pamiętać, że same tynki nie zastąpią izolacji, jeśli pragniemy skutecznie zapobiegać wilgoci, najlepiej najpierw wykonać jedną z metod iniekcji. Ich działanie polega na wchłanianiu wilgoci z murów, a następnie oddawanie jej do atmosfery w formie pary wodnej. Tynki renowacyjne wykonuje się po uprzednim przygotowaniu i uszczelnieniu powierzchni na przykład metodą iniekcji. Poza wspomaganiem walki z wilgocią, tynki renowacyjne przechwytują także szkodliwe sole, dzięki czemu dodatkowo zapobiegają powstawaniu wykwitów na powierzchniach ścian budynków.

Tynki renowacyjne Olsztyn

Osuszanie budynków- naprawy konstrukcji budowlanych- Olsztyn okolice

Nieodpowiednia hydroizolacja fundamentów to bardzo częsta przyczyna zawilgocenia pomieszczeń. Wykonanie lub odtworzenie odpowiedniej izolacji nie zawsze jest możliwe, dlatego iniekcja to idealny sposób na profesjonalne osuszanie murów lub wytworzenie wtórnej izolacji poziomej bez ingerowania w konstrukcję budynku. Uszczelnianie ścian i niwelowanie zawilgocenia to dosyć trudny i kosztowny proces, dlatego należy dokładnie przeanalizować przyczynę problemu i upewnić się czy dana metoda iniekcji jest w danym przypadku odpowiednia.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy