Infolinia: (+48) 799 399 982
Iniekcja krystaliczna Białystok

Iniekcja fundamentów Białystok- iniekcje ścian

Wilgoć to problem, który występuje zarówno w starszych jak i nowszych budowlach, w których hydroizolacja nie działa prawidłowo. Istnieje również wiele innych czynników, które mają duży wpływ na pojawianie się wilgoci w ścianach i fundamentach. Ignorowanie problemu może doprowadzić do szeregu innych komplikacji, takich jak pleśń czy grzyb na ścianach.

Wykonywanie hydroizolacji za pomocą iniekcji jest odpowiednie jedynie w poszczególnych przypadkach, m.in. przy występowaniu wilgoci kapilarnej. Ta rzadka forma wilgoci pojawia się, gdy woda gruntowa wsiąka w fundamenty i z pomocą działania kapilarnego przemieszcza się w górę ścian poprzez pory w budulcu. Najczęstszą przyczyną tego zjawiska jest nieodpowiednia izolacja fundamentów i ścian.

Nasza oferta na terenie Białegostoku i jego okolic obejmuje cztery podstawowe rodzaje iniekcji, które dobiera się w zależności od przyczyny i stopnia zawilgocenia.

Iniekcja ciśnieniowa Białystok

Iniekcja ciśnieniowa to metoda hydroizolacji, która ma na celu uszczelnianie budynku. Wykonuje się ją wprowadzając pod ciśnieniem odpowiedni preparat we wcześniej przygotowane otwory iniekcyjne. W tym celu najczęściej używa się żywicy epoksydowej lub poliuretanowej, która skutecznie wypełnia drobne przestrzenie i zastyga tworząc barierę ochronną. Do wykonania iniekcji krystalicznej konieczne jest solidne doświadczenie i specjalistyczny sprzęt, jak pompy i pakery. Wykonanie tej usługi jest kosztowne, jednak jest to metoda często wybierana przez klientów ze względu na swoją bezinwazyjność- wykonanie od wewnątrz, bez konieczności naruszania konstrukcji obiektu; szybkie wykonanie i natychmiastowe efekty. Dodatkowo, iniekcję ciśnieniową można wykonać nawet przy grubych i mocno wilgotnych murach, okazjonalnie konieczne jest uprzednie osuszenie fragmentu, na którym będą przeprowadzane naprawy.

Iniekcja ciśnieniowa Białystok

Iniekcja krystaliczna Białystok

Iniekcja krystaliczna to jeden z najczęściej wybieranych sposobów walki z wilgocią kapilarną. Poza podstawową funkcją osuszania, zabezpiecza budynek przed szkodliwym działaniem wód gruntowych. Iniekcja krystaliczna jest stosunkowo niedroga i łatwa w przeprowadzeniu, polega na wytworzeniu w murach bariery przeciwwilgociowej, podczas gdy konstrukcje budynków pozostają nienaruszone. Wykonuje się ją poprzez wstrzyknięcie w nawiercone otwory preparatu, który ma na celu wytworzenie izolacji poziomej, która będzie chronić przed przemieszczaniem się wody gruntowej w górę fundamentów. Obecna w ścianach wilgoć powoduje krystalizację preparatu, powodując uszczelnianie ścian. Wykonanie iniekcji krystalicznej daje skuteczne i trwałe rezultaty. Jest to metoda bardzo uniwersalna, którą można wykorzystać bez względu na rodzaj budulca, grubość ścian, czy poziom zawilgocenia.

Iniekcja kurtynowa Białystok

Iniekcja kurtynowa polega na wytworzeniu wtórnej izolacji zewnętrznej ścian i fundamentów, w sytuacji, gdy przykryte są one gruntem. Do iniekcji kurtynowej wykorzystuje się żel akrylowy, który wtłacza się przez wcześniej przygotowaną siatkę otworów przy użyciu pakerów iniekcyjnych. Otwory w ścianie wierci się poziomo, natomiast w przypadku fundamentów wykonuje się je pod skosem, w celu zapewnienia jak najlepszej ochrony. Wtłoczony żel zastyga między ścianą a gruntem, tworząc warstwę izolacji pionowej. Jeśli zależy nam na dobrej kondycji i długiej żywotności ścian i fundamentów, konieczne jest staranne przeprowadzenie całego procesu, aby wytworzyć skuteczną barierę ochronną. Metoda iniekcji kurtynowej najczęściej wykorzystywana jest kiedy odsłonięcie elementu, który wymaga uszczelnienia jest niemożliwe ze względu na wysokie koszty.

Iniekcja kurtynowa Białystok

Iniekcja strukturalna Białystok

Iniekcja strukturalna podobnie jak kurtynowa, wykorzystywana jest w sytuacji, gdy ściany i fundamenty, które wymagają naprawy są zablokowane od strony zewnętrznej przez grunt. Ten rodzaj iniekcji nie tylko uszczelnia, ale również powoduje wzmocnienie murów. W celu odtworzenia warstwy hydrofobowej w ścianach lub murach wierci się poziome otwory w równych odległościach, w które następnie pod ciśnieniem wprowadza się odpowiedni preparat, który wnika w strukturę ścian wypełniając wszystkie pory i nieszczelności. Jeśli ściana nie zostanie wysycona po pierwszym razie, proces należy powtórzyć kilkukrotnie.

Iniekcja strukturalna Białystok

Tynki renowacyjne Białystok

Tynki renowacyjne to skuteczny sposób walki z wilgocią, jednak należy pamiętać, że nie zastąpią one hydroizolacji. Ich działanie polega na wchłanianiu wilgoci z murów, a następnie oddawanie jej do atmosfery w formie pary wodnej. Tynki renowacyjne wykonuje się po uprzednim przygotowaniu i uszczelnieniu powierzchni na przykład metodą iniekcji. Poza wspomaganiem walki z wilgocią, tynki renowacyjne przechwytują także szkodliwe sole, dzięki czemu dodatkowo zapobiegają powstawaniu wykwitów na powierzchniach ścian budynków.

Tynki renowacyjne Białystok

Osuszanie budynków na terenie Białegostoku

Nieodpowiednia hydroizolacja fundamentów to bardzo częsta przyczyna zawilgocenia pomieszczeń. Wykonanie lub odtworzenie odpowiedniej izolacji nie zawsze jest możliwe, dlatego iniekcja to idealny sposób na profesjonalne osuszanie murów lub wytworzenie wtórnej izolacji poziomej bez ingerowania w konstrukcję budynku. Uszczelnianie ścian i niwelowanie zawilgocenia to dosyć trudny i kosztowny proces, dlatego należy dokładnie przeanalizować przyczynę problemu i upewnić się czy dana metoda iniekcji jest w danym przypadku odpowiednia.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy