Infolinia: (+48) 799 399 982
Iniekcja krystaliczna Kielce

Iniekcja fundamentów Kielce - izolacja fundamentów

Wilgoć to poważny problem w budownictwie, jeśli zostaje zignorowany, może prowadzić do powstawania grzyba i pleśni na ścianach. Jej pojawienie się to najczęściej rezultat wadliwej izolacji lub jej braku w starszych budynkach. Zawilgocone ściany to często też skutek awarii instalacji wodnej, czy też intensywnych opadów atmosferycznych. Istnieje wiele różnych czynników, które mogą powodować lub potęgować problem wilgoci.

Jest dużo różnych czynników, które powodują zawilgnięcie ścian fundamentowych, należy je poprawnie zidentyfikować, aby móc skutecznie walczyć z problemem. Odbudowa izolacji poziomej metodą iniekcji jest odpowiednia wyłącznie w przypadku wilgoci kapilarnej. Jest to stosunkowo rzadka forma wilgoci, która występuje gdy woda gruntowa wnika w ściany i przemieszcza się w górę przez mikroskopijne pory przy pomocy działania kapilarnego. Najczęściej pojawia się w wyniku wady, lub gdy poziom gruntu jest powyżej izolacji fundamentów, w obu przypadkach ściany nie są wystarczająco chronione przed pociąganiem wilgoci.

Istnieją cztery podstawowe rodzaje iniekcji, każda z nich dostosowana do innych typów i stopnia zawilgocenia. Stopień zawilgocenia to główny czynnik decydujący o doborze metody, którą wykorzysta się do uszczelnienia i osuszenia fundamentów ścian.

Iniekcja ciśnieniowa Kielce

Iniekcja ciśnieniowa to metoda hydroizolacji i osuszania zawilgoconych obiektów, aby ją wykonać wywierca się najpierw rząd otworów, przez które następnie pod ciśnieniem wprowadza się odpowiedni preparat. W przypadku iniekcji ciśnieniowej jest to najczęściej żywica epoksydowa lub poliuretanowa, o stężeniu uszczelnia ona konstrukcję budynku eliminując problem zawilgocenia i przecieków bez konieczności rozbiórki czy wyłączenia budynku z użytkowania. Jest to metoda bardziej kosztowna od tradycyjnych metod, może zostać wykonana jedynie przez doświadczone firmy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, w tym wypadku są to głównie pompy i pakery. Jednak pomimo ceny jest to popularna metoda osuszania i uszczelniania budynków, ze względu na szybkie wykonanie, niemal natychmiastowe efekty i bezinwazyjność. Iniekcje ciśnieniowe są skuteczne nawet przy grubych i wilgotnych murach, w przypadku mocnego zawilgocenia czasami konieczne jest wstępne osuszanie ścian na których wykonywane będą izolacje. Wszystkie prace wykonywane są od wewnątrz, bez konieczności rozbiórki i naruszania konstrukcji budynków.

Iniekcja ciśnieniowa Kielce

Iniekcja krystaliczna Kielce

Iniekcja krystaliczna to metoda hydroizolacji, która jednocześni powoduje osuszanie budynków zawilgoconych przez podciąganie kapilarne. Jest stosunkowo niedroga i łatwa w przeprowadzeniu, a jej działanie polega na wytworzeniu w ścianach wtórnej izolacji. Iniekcję krystaliczną wykonuje się poprzez wstrzyknięcie w głąb murów preparatu, który pod wpływem obecnej wilgoci ulega krystalizacji pomagają w utworzeniu blokady przeciwwilgociowej. W ten sposób nie narusza się konstrukcji budynku, a nowo-powstała bariera hydrofobowa skutecznie blokuje wilgoć przed przemieszczaniem się w górę fundamentów. Metodą iniekcji krystalicznej można uszczelniać i osuszać budynki bez względu na rodzaj budulca, grubość ścian czy poziom zawilgocenia, w każdym przypadku zapewnia trwałe i skuteczne rezultaty.

Iniekcja kurtynowa Kielce

Iniekcja kurtynowa umożliwia wykonanie wtórnej izolacji zewnętrznej ścian, kiedy grunt blokuje do murów zewnętrznych. Barierę hydroizolacyjną w tym przypadku wytwarza się przy pomocy żelu akrylowego. Metodą „żelowania” z użyciem pompy i pakerów iniekcyjnych, które podłączone są do wcześniej wykonanej siatki otworów, wtłacza się preparat. Żel zastygając w miejscu łączenia ściany i grunty, tworzy warstwę ochronną, która chroni przed wilgocią i jej negatywnymi skutkami. Odtworzenie hydroizolacji poziomej jest kluczowe, jeśli chcemy zadbać o ściany i fundamenty i przedłużyć ich żywotność. W przypadku fundamentów, otwory wierci się pod kątem, aby jak najlepiej je uszczelnić. Ten rodzaj iniekcji to sposób na tańsze, ale równie skuteczne rozwiązanie problemu wilgoci w ścianach budynku.

Iniekcja kurtynowa Kielce

Iniekcja strukturalna Kielce

Iniekcja strukturalna to kolejna metoda, która podobnie jak iniekcja kurtynowa, pozwala na uszczelnienie ścian lub fundamentów, do których nie ma dostępu z zewnątrz. Wszystkie prace wykonuje się wewnątrz budynków. W celu odtworzenia warstwy hydrofobowej w ścianach lub murach wierci się poziome otwory w równych odległościach. Następnie wprowadza się w nie pod ciśnieniem odpowiedni preparat, który wnika w strukturę muru wypełniając wszystkie pory i nieszczelności. Zdarza się, że proces trzeba powtarzać kilka razy, aż do wysycenia ściany. Ta metoda iniekcji spełnia nie tylko funkcję izolacji ścian, ale też dodatkowo wzmacnia mury.

Iniekcja strukturalna Kielce

Tynki renowacyjne Kielce

Tynki renowacyjne to idealny sposób na dopełnienie hydroizolacji ścian, powodują, że obecna w murze wilgoć odparowuje. Tynki wyciągają wilgoć ze ścian i oddają ją do atmosfery w formie pary wodnej. Należy jednak pamiętać, że mimo iż pomagają one w walce z wilgocią, nie zastąpią samej izolacji poziomej i pionowej. Przed wykonaniem tynków renowacyjnych należy odpowiednio przygotować i uszczelnić zawilgoconą ścianę, przykładowo jedną z wymienionych wyżej metod iniekcji. Dopiero po uprzednim wykonaniu prac hydroizolacyjnych można przejść do nakładania tynku. Tynk można zaaplikować nawet na wilgotnych jeszcze ścianach, jego właściwości pomogą osuszyć ściany, a przyszłości będą zapobiegać nadmiernemu zawilgoceniu. Poza oddawaniem wody do atmosfery, tynki renowacyjne przechwytują także szkodliwe sole, dzięki czemu dodatkowo chronią powierzchnie przed powstawaniem wykwitów.

Tynki renowacyjne Kielce

Odtwarzanie izolacji poziomych -izolacji fundamentów i ścian

Wilgoć to częsty problem zarówno w starszych jak i nowszych budynkach. Wykonanie lub odtworzenie odpowiedniej hydroizolacji fundamentów nie zawsze jest możliwe, dlatego iniekcja to idealny sposób na profesjonalne osuszanie murów lub wytworzenie wtórnej izolacji poziomej bez ingerowania w konstrukcję budynku. Walka z wilgocią to często długi i kosztowny proces, dlatego zanim zdecydujemy się jak z nią walczyć, należy poznać jej przyczynę. Warto zasięgnąć opinii od profesjonalistów, aby odpowiednio dobrać metodę i skutecznie zwalczyć problem wilgoci w ścianach.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy