Infolinia: (+48) 799 399 982
Iniekcja krystaliczna Opole

Iniekcja fundamentów Opole - Iniekcja ścian - wiele metod

Wilgoć może pojawić się zarówno w ścianach starszych jak i nowszych budynków, jeśli jej pojawienie się zostanie zignorowane, na ścianach może rozwinąć się grzyb i pleśń. Najczęstszą przyczyną wilgoci jest niepoprawnie działająca izolacja pozioma lub pionowa, a czasem w starszych budynkach- jej całkowity brak.

Istnieje jednak również wiele innych czynników, które mogą powodować lub potęgować istniejący już problem wilgoci. Aby skutecznie zwalczać problem, istotne jest aby poprawnie zidentyfikować jego przyczynę. Odbudowa izolacji poziomej metodą iniekcji jest odpowiednia wyłącznie w przypadku wilgoci kapilarnej. Jest to stosunkowo rzadka forma wilgoci, która występuje, gdy woda gruntowa wnika w ściany i przemieszcza się w górę przez mikroskopijne pory przy pomocy działania kapilarnego.

Nasza oferta obejmuje cztery podstawowe rodzaje iniekcji, dobiera się je w zależności od przyczyny pojawienia się wilgoci oraz innych drugorzędnych czynników.

Iniekcja ciśnieniowa Opole

Iniekcja ciśnieniowa to metoda hydroizolacji, do której wykonania wykorzystuje się żywicę epoksydową lub poliuretanową. Po stężeniu uszczelnia ona konstrukcję budynku eliminując problem zawilgocenia i przecieków bez konieczności rozbiórki czy wyłączenia budynku z użytkowania. Metoda ta jest nieco bardziej kosztowna od tradycyjnych metod ze względu na konieczność użycia profesjonalnego sprzętu, a sama usługa może zostać przeprowadzona jedynie przez doświadczone firmy. Jest jednak częstym wyborem ze względu na wiele zalet, m.in bezinwazyjność, szybkie wykonanie i niemal natychmiastowe efekty. Aby przygotować ścianę do wykonania usługi, wywierca się siatkę otworów przez które wprowadza się następnie preparat. Czasami, jeśli mamy do czynienia z grubymi, mocno zawilgniętymi murami, może pojawić się konieczność uprzedniego osuszenia ściany, na której wykonywane będą prace naprawcze. Wszystkie prace wykonywane są od wewnątrz, bez konieczności rozbiórki i naruszania konstrukcji budynków.

Iniekcja ciśnieniowa Opole

Iniekcja krystaliczna Opole

Iniekcja krystaliczna to jeden z najczęściej wybieranych sposobów izolacji i osuszania ścian i fundamentów, w których pojawiła się wilgoć kapilarna. Przy starannym i dokładnym wykonaniu, może zabezpieczyć budynek przed szkodliwym działaniem wód gruntowych na lata. Iniekcja krystaliczna jest stosunkowo niedroga i łatwa w przeprowadzeniu, jeśli porównamy ją do innych metod hydroizolacji. Wykonuje się ją poprzez wstrzyknięcie w głąb murów preparatu, który pod wpływem obecnej wilgoci ulega krystalizacji i powoduje uszczelnienie porów. W momencie gdy preparat zmienia swoją postać na stałą, powstaje skuteczna bariera, która uniemożliwia wnikanie wody gruntowej w ściany i fundamenty. Iniekcja krystaliczna to metoda, która nie wymaga naruszania konstrukcji budynku, jest prosta w przeprowadzeniu, a jej działanie jest trwałe i skuteczne.

Iniekcja kurtynowa Opole

Iniekcja kurtynowa polega na wytworzeniu wtórnej izolacji zewnętrznej ścian i fundamentów, które przykryte są gruntem i nie ma do nich dostępu z pozycji zewnętrznej. Do wykonania iniekcji kurtynowej wykorzystuje się tak zwaną metodę “żelowania”, czyli wtłaczania żelu akrylowego przy pomocy pompy w pakery iniekcyjne, które podłączone są do wcześniej wykonanej siatki otworów w elemencie uszczelnianym. Wtłoczony żel zastyga w przestrzeni pomiędzy ścianą, a gruntem tworząc nową izolację pionową, która chroni budynek przed szkodliwym działaniem wody gruntowej i ponownym pojawieniem się wilgoci. Jeśli zależy nam na dobrej kondycji i długiej żywotności ścian i fundamentów, konieczne jest także dodatkowe wykonanie izolacji poziomej. Metoda iniekcji kurtynowej najczęściej wykorzystywana jest w przypadkach, gdy wykonanie izolacji pionowej od zewnątrz budynku jest utrudnione lub czasami nawet całkowicie uniemożliwione przez obecność gruntu. Ten rodzaj iniekcji to sposób na tańsze, ale równie skuteczne rozwiązanie problemu.

Iniekcja kurtynowa Opole

Iniekcja strukturalna Opole

Iniekcja strukturalna podobnie jak opisana wyżej iniekca kurtynowa, umożliwia wykonanie wtórnej hydroizolacji w sytuacji, gdy grunt częściowo przykrywa budynek i blokuje dostęp do murów od zewnątrz. Cały proces wykonania iniekcji strukturalnej dzieje się wewnątrz budynku, dodatkowo bez naruszania konstrukcji budynku. Ten rodzaj iniekcji nie tylko uszczelnia, ale także naprawia i wspomaga strukturę murów. W celu odtworzenia warstwy hydrofobowej w ścianach lub murach standardowo wierci się poziome otwory w równych odległościach, w które następnie pod ciśnieniem wprowadza się odpowiedni preparat, który wnika w strukturę murów wypełniając wszystkie drobne pory i drobne nieszczelności. Czasami zachodzi konieczność kilkukrotnego przeprowadzenia całego procesu, do momentu całkowitego wysycenia ściany.

Iniekcja strukturalna Opole

Tynki renowacyjne Opole

Tynki renowacyjne często są błędnie uważane za formę izolacji ścian. Jest skuteczny sposób, który pomaga zwalczać wilgoć i zapobiegać jej nawróceniu, ale nie zastąpi samej hydroizolacji. Tynki renowacyjne wykonuje się dopiero po uprzednim uszczelnieniu ścian, przykładowo jedną z wyżej opisanych metod iniekcji. Dopiero po uprzednim wykonaniu prac hydroizolacyjnych można przejść do nakładania tynku, nawet jeśli ściany są nadal wilgotne. Ich działanie polega na wyciąganiu wilgoci ze ścian, a następnie oddawanie jej do atmosfery w formie pary wodnej. Tynki renowacyjne dodatkowo przechwytują szkodliwe sole, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu wykwitów na powierzchniach ścian budynków.

Tynki renowacyjne Opole

Osuszanie budynków i izolacja fundamentów

Brak odpowiedniej hydroizolacji to bardzo częsta przyczyna zawilgocenia fundamentów i pomieszczeń. Odtworzenie odpowiedniej hydroizolacji fundamentów nie zawsze jest możliwe, dlatego iniekcja to idealny sposób na profesjonalne osuszanie murów lub wytworzenie wtórnej izolacji poziomej bez ingerowania w konstrukcję budynku. Usuwanie wilgoci to dosyć trudny i kosztowny proces, dlatego należy dokładnie przeanalizować przyczynę problemu i upewnić się czy osuszanie ścian metodą iniekcji jest w danym przypadku odpowiedni.

Nasza firma gwarantuje profesjonalizm i najlepszą jakość wykonania. Zapraszamy do skorzystanie z naszych usług, zapewniamy, że spełnimy twoje oczekiwania!

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy