Infolinia: (+48) 799 399 982
Iniekcja krystaliczna Poznań

Iniekcja fundamentów Poznań - wiele metod

Wilgoć to częsty problem, który pojawia się zarówno w starych, jak i nowszych budynkach. Jeśli jej pojawienie się nie zostanie zauważone, lub jeśli jest celowo ignorowane, może doprowadzić do rozwinięcia się na ścianach grzyba i pleśni. Najczęstszą przyczyną wilgoci jest wada lub brak odpowiedniej hydroizolacji. Istnieje jednak wiele innych czynników, które nawet jeśli nie powodują wilgoci bezpośrednio, mogą wpłynąć na pogorszenie się problemu.

Odbudowa izolacji poziomej metodą iniekcji jest odpowiednia wyłącznie w przypadku wilgoci kapilarnej. Jest to stosunkowo rzadka forma wilgoci, która występuje gdy woda gruntowa wnika w ściany i przemieszcza się w górę przez mikroskopijne pory przy pomocy działania kapilarnego. Najczęściej pojawia się, gdy izolacja pozioma jest wadliwa, lub gdy poziom gruntu jest wyżej od izolacji, w obu przypadkach ściany nie są wystarczająco chronione przed pociąganiem wilgoci. Iniekcja przyniesie jednak oczekiwane efekty, tylko jeśli przyczyna wilgoci zostanie poprawnie zidentyfikowana, co pozwoli na dobranie odpowiedniego rodzaju iniekcji.

Istnieją cztery podstawowe rodzaje iniekcji, każda z nich dostosowana do innych typów i stopnia zawilgocenia. W zależności od czynników występowania wilgoci, pomożemy ci dobrać odpowiednią metodę naprawy.

Iniekcja ciśnieniowa Poznań

Iniekcja ciśnieniowa to metoda hydroizolacji, do jej wykonania należy odpowiedni przygotować ścianę poprzez wywiercenie siatki równo odległych otworów. W te właśnie otwory następnie wprowadza się pod ciśnieniem żywicę epoksydową lub poliuretanową. Po stężeniu uszczelnia ona konstrukcję budynku eliminując problem zawilgocenia i przecieków bez konieczności rozbiórki czy wyłączenia budynku z użytkowania. Iniekcja ciśnieniowa, pomimo wysokiej ceny, jest częstym wyborem ze względu na wiele zalet, jak np. bezinwazyjność, szybkie wykonanie i niemal natychmiastowe efekty. Metoda ta jest nieco bardziej kosztowna, ponieważ wykonana może zostać jedynie przez doświadczone firmy z użyciem profesjonalnego sprzętu. Iniekcje ciśnieniowe są skuteczne nawet przy grubych i wilgotnych murach, w przypadku mocnego zawilgocenia czasami konieczne jest wstępne osuszanie ścian na których wykonywane będą izolacje. Wszystkie prace wykonywane są od wewnątrz, bez konieczności rozbiórki i naruszania konstrukcji budynków.

Iniekcja ciśnieniowa Poznań

Iniekcja krystaliczna Poznań

Iniekcja krystaliczna to jeden ze sposobów na osuszenie i uszczelnienie budynku, którym pojawiła się wilgoć kapilarna. W porównaniu do innych rodzajów iniekcji, ta jest stosunkowo niedroga i łatwa w przeprowadzeniu, a mimo tego charakteryzuje ją wysoka skuteczność. Iniekcję krystaliczną wykonuje się poprzez wstrzyknięcie w głąb murów, przez wcześniej przygotowane otwory iniekcyjne, specjalnego preparatu. Preparat wypełnia wszystkie mikroskopijne przestrzenie, a pod wpływem obecnej w ścianach wilgoci ulega krystalizacji. W ten sposób powstaje skuteczna warstwa ochronna działająca jak izolacja pozioma, która blokuje pociąganie wody z gruntu i jej przemieszczanie się w górę fundamentów. Wykonanie iniekcji krystalicznej nie wymaga naruszania konstrukcji budynku, a wykorzystać ją można nawet jeśli mamy do czynienia z grubymi, mocno wilgotnymi murami.

Iniekcja kurtynowa Poznań

Iniekcja kurtynowa umożliwia odtworzenie izolacji pionowej budynku wykonując wszystkie prace od środka. Barierę hydroizolacyjną wytwarza się za pomocą “żelowania”, czyli wtłaczania żelu akrylowego przy pomocy pompy w pakery iniekcyjne, które podłączone są do wcześniej wykonanej siatki otworów w elemencie uszczelnianym. Otwory wywiercane są wewnątrz budynku prostopadle do ściany, żel zastygając w miejscu łączenia ściany i grunty, tworzy warstwę ochronną, która chroni przed wilgocią i jej negatywnymi skutkami. Warto wybrać doświadczoną firmę, które starannie wykona wszystkie prace, co przełoży się na wieloletnią ochronę i dłuższą żywotność naszych ścian. Metoda iniekcji kurtynowej najczęściej wykorzystywana jest kiedy odsłonięcie elementu, który wymaga uszczelnienia, spod gruntu jest niemożliwe lub bardzo kosztowne. Ten rodzaj iniekcji to sposób na tańsze, mniej inwazyjne, ale równie skuteczne rozwiązanie problemu.

Iniekcja kurtynowa Poznań

Iniekcja strukturalna Poznań

Iniekcja strukturalna to kolejna metoda, która podobnie jak iniekcja kurtynowa, pozwala na uszczelnienie ścian lub fundamentów, do których nie ma dostępu z zewnątrz. Iniekcja strukturalna, poza swoją standardową funkcją izolacji ścian, dodatkowo wzmacnia ich strukturę. W celu odtworzenia warstwy hydrofobowej w ścianach lub murach wierci się poziome otwory w równych odległościach, w które następnie pod ciśnieniem wprowadza się odpowiedni preparat, który wnika w strukturę muru wypełniając wszystkie pory i nieszczelności. Cały proces należy powtarzać, aż do momentu wysycenia ściany, aby osiągnąć optymalne i skuteczne efekty.

Iniekcja strukturalna Poznań

Tynki renowacyjne Poznań

Tynki renowacyjne często mylone są jako forma izolacji ścian, jednak powinno się je wykonywać jedynie jako dopełnienie prac izolacyjnych budynku. Ich działanie polega na wyciąganiu wilgoci ze ścian, a następnie oddawanie jej do atmosfery w formie pary. Dodatkowo posiadają właściwości, które pomagają przechwytywać szkodliwe sole, chroniąc ściany przed powstawaniem wykwitów na ich powierzchniach. Tynki renowacyjne skutecznie zwalczają wilgoć, ale nie zapobiegają jej pojawieniu się, dlatego wykonuje się je na uprzednio uszczelnionych ścianach.

Tynki renowacyjne Poznań

Hydroizolacja metodą iniekcji

Iniekcja to świetny sposób na wykonanie wtórnej izolacji poziomej i pionowej budynku, a także osuszenie ścian. Aby jednak osiągnąć oczekiwane efekty, i skutecznie pozbyć się uciążliwej wilgoci, należy odpowiednio dobrać metodę w zależności od przyczyny pojawienia się problemu.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy