Infolinia: (+48) 799 399 982
Iniekcja krystaliczna Zielona Góra

Iniekcja fundamentów Zielona Góra- izolacja fundamentów i ścian

Wilgotne mury to problem, który pojawia się nie tylko w starym budownictwie, ale dotyczy również nowszych budowli. Poza wadliwą hydroizolacją lub jej brakiem, istnieje także wiele innych czynników, które mogą powodować powstawanie wilgoci, co następnie prowadzi do rozwoju grzybów i pleśni.

Wykonywanie hydroizolacji za pomocą iniekcji jest odpowiednie jedynie w poszczególnych przypadkach, m.in. przy występowaniu wilgoci kapilarnej. Ta rzadka forma wilgoci pojawia się, gdy woda gruntowa wsiąka w fundamenty i z pomocą działania kapilarnego przemieszcza się w górę ścian poprzez mikroskopijne pory w budulcu. Niekorzystne działanie wody może zniszczyć strukturę ściany.

Nasza oferta na terenie Zielonej Góry obejmuje cztery podstawowe rodzaje iniekcji, które dobiera się w zależności od przyczyny i stopnia zawilgocenia.

Iniekcja ciśnieniowa Zielona Góra

Iniekcja ciśnieniowa to metoda izolacji fundamentów i ścian, która wykorzystywana jest do uszczelniania i zabezpieczenia budowli przed szkodliwym działaniem wilgoci. Zanim przejdziemy do wykonania iniekcji, ścianę przygotowuje się wywiercając siatkę otworów iniekcyjnych, w które następnie z użyciem pompy i pakerów, pod ciśnieniem wprowadza się odpowiedni preparat. W tym celu najczęściej używa się żywicy epoksydowej lub poliuretanowej, która skutecznie wypełnia drobne przestrzenie, a po zastygnięciu tworzy nową barierę hydrofobową. Wykonanie iniekcji ciśnieniowej wymaga wieloletniego doświadczenia i użycia specjalistycznego sprzętu. Niestety przekłada się to na dosyć wysoką cenę usługi, jednak pomimo tego metoda ta jest częstym wyborem ze względu na swoją bezinwazyjność- wykonanie od wewnątrz, bez konieczności naruszania konstrukcji obiektu; szybkie wykonanie i natychmiastowe efekty.

Iniekcja ciśnieniowa Zielona Góra

Iniekcja krystaliczna Zielona Góra

Iniekcja krystaliczna to często wybierany sposób, który ma na celu chronienie budynku przed podciąganiem kapilarnym. Jej działanie pozwala jednocześnie osuszyć i uszczelnić budynek, a ponadto w porównaniu do innych metod jest stosunkowo niedroga i wykonuje się ją nie naruszając konstrukcji budynku. We wcześniej wywiercone w ścianie otwory iniekcyjne wstrzykuje się specjalny preparat w celu wytworzenia izolacji poziomej, która będzie chronić przed przemieszczaniem się wody gruntowej w górę fundamentów. Obecna ścianach wilgoć powoduje krystalizację tego preparatu, w efekcie uszczelniając ścianę. Wykonanie iniekcji krystalicznej daje skuteczne i trwałe rezultaty, a metoda jest dodatkowo bardzo uniwersalna; można wykorzystać ją bez względu na rodzaj budulca, grubość ścian, czy poziom zawilgocenia.

Iniekcja kurtynowa Zielona Góra

Iniekcja kurtynowa polega na wytworzeniu wtórnej izolacji zewnętrznej ścian i fundamentów, w sytuacji, gdy przykryte są one gruntem. Do iniekcji kurtynowej wykorzystuje się specjalny żel akrylowy, który wtłacza się przez wcześniej przygotowaną siatkę otworów przy użyciu pakerów iniekcyjnych. Otwory w ścianie wierci się poziomo, natomiast w przypadku fundamentów wykonuje się je pod skosem, w celu zapewnienia jak najlepszej ochrony. Wtłoczony żel zastygając tworzy nową izolację pionową pomiędzy ścianą a gruntem, która pomaga w zabezpieczeniu budowli przed szkodliwym działaniem wilgoci.

Iniekcja kurtynowa Zielona Góra

Iniekcja strukturalna Zielona Góra

Iniekcja strukturalna, podobnie jak iniekcja kurtynowa, umożliwia wykonanie wtórnej hydroizolacji, w sytuacji gdy dostęp do ścian od zewnątrz zablokowany jest przez grunt. Cały proces naprawy wykonuje się bowiem od wewnątrz budynku. Ten rodzaj iniekcji wykorzystuje się w celu odtworzenia izolacji fundamentów i ścian, ale też wzmocnienia struktury budynku. W celu odtworzenia warstwy hydrofobowej w ścianach lub murach wierci się poziome otwory w równych odległościach, w które następnie pod ciśnieniem wprowadza się odpowiedni preparat. Wnika on w strukturę ścian wypełniając wszystkie pory i nieszczelności. Jeśli ściana nie zostanie wysycona po pierwszym razie, proces należy powtórzyć kilkukrotnie, aby zapewnić jak najlepszą ochronę przed wilgocią.

Iniekcja strukturalna Zielona Góra

Tynki renowacyjne Zielona Góra

Tynki renowacyjne to skuteczny sposób, który pomaga w walce z wilgocią, idealnie dopełnia hydroizolację w naszym budynku. Należy jednak pamiętać, że same tynki nie zastąpią izolacji. Jeśli pragniemy skutecznie zapobiegać wilgoci, należy najpierw wykonać jedną z metod iniekcji. Ich działanie polega na wchłanianiu wilgoci z murów, a następnie oddawanie jej do atmosfery w formie pary wodnej. Tynk renowacyjny wykonuje się po uprzednim przygotowaniu i uszczelnieniu powierzchni na przykład metodą iniekcji. Poza wspomaganiem walki z wilgocią, tynki przechwytują także szkodliwe sole, które wysychając tworzą wykwity solne. To połączenie sprawdzonych rozwiązań zapewni najlepsze efekty.

Tynki renowacyjne Zielona Góra

Osuszanie budynków i izolacje fundamentów na terenie Zielonej Góry

Nieodpowiednia hydroizolacja fundamentów to bardzo częsta przyczyna zawilgocenia pomieszczeń. Wykonanie lub odtworzenie odpowiedniej izolacji nie zawsze jest możliwe, dlatego iniekcja to idealny sposób na profesjonalne osuszanie murów lub wytworzenie wtórnej izolacji poziomej bez ingerowania w konstrukcję budynku.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy