Infolinia: (+48) 799 399 982

Rekuperacja ścienna

Rekuperacja rozproszona – Prana

W naszej ofercie posiadamy również rekuperatory marki Prana. Dzięki ich zastosowaniu, szybko uporasz się z wilgocią w pomieszczeniach, pozbędziesz się grzybów i alergenów a także smogu.

Rekuperacja rozproszona Prana

 

 

  • KOMPAKTOWE WYMIARY: średnica obudowy modułu operacyjnego – 150, 200, 250, 340 mm. Długość regulowano w zależności od grubości ścian;
  • MIEDZIANY WYMIENNIK CIEPŁA: podstawową cechą miedzi jest doskonała przewodność cieplna, ponadto miedź jest antyseptykiem (maksymalnie zbliżonym do srebra). W rekuperatorze powstaje środowisko, zapewniające odkażanie powietrza, wirusy i bakterie tracą zdolność do rozwoju i życia;
  • SKUTECZNOŚĆ WYNOSI DO 93% : osiągana jest dzięki przechodzeniu strumieni powietrza wylotowych i wlotowych, zmierzających w przeciwnym kierunku i nie krzyżujących się wzajemnie, przez system miedzianego wymiennika ciepła;
  • SZYBKOŚĆ I ŁATWOŚĆ INSTALACJI: W celu zamontowania rekuperatora w systemie rozproszonym, należy wykonać otwór w zewnętrznej ścianie budynku, w którym za pomocą pianki montażowej lub innego uszczelniacza montuje się moduł operacyjny. Oferujemy także rekuperatory w systemie centralnym – do montowania bloku wentylacyjnego wewnątrz pomieszczenia (z rozprowadzeniem kanałowym powietrza);
  • DOSTĘPNOŚĆ I ŁATWOŚĆ OBSŁUGI;
  • POZIOM ZUŻYCIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ OD 6Wh;
  • PROSTY I INTUICYJNY SYSTEM STEROWANIA: pilot zdalnego sterowania, aplikacja mobilna;
  • BEZSZUMNY w trybie nocnym (seria domowa);
  • OKRES GWARANCYJNY 2 LATA;
  • KONKURENCYJNA CENA najniższa cena w tej klasie, najlepsza relacja jakości do ceny.

 

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Jak działa rekuperacja Prana? 2. Jakość powietrza a rekuperacja

Jak działa rekuperacja Prana?

Rekuperator PRANA to prostoliniowy /strumieniowy/ nawiewno – wywiewny system wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Budowa urządzenia jest bardzo solidna a do jej wykonania zastosowano wytrzymały materiał ABS. Wewnątrz urządzenia znajduje się wydajny system wentylacji. System Prana usuwa z pomieszczenia zanieczyszczone powietrze wraz ze zbędną wilgocią i mikrocząsteczkami kurzu i smogu.

Powietrze przelatuje przez system miedzianych wymienników ciepła, ulokowanych wewnątrz modułu operacyjnego. Wymienniki są podzielone w taki sposób by powietrze które wlatuje i wylatuje nie mieszało się.

systemie wentylacyjnym PRANA “zużyte” ciepłe powietrze nagrzewa urządzenie, dzięki czemu chłodne powietrze z zewnątrz ogrzewa się zanim dostanie się do pomieszczenia. W lecie ten proces jest odwracany i gorące powietrze z zewnątrz jest schładzane zanim trafi do wnętrza domu.

rekuperacja prana w zimie rekuperacja prana w lecie

Dzięki innowacyjnej konstrukcji rekuperatorów Prana, współczynnik efektywności sięga 94%.

Jednym ze znaczących osiągnięć procesu pozyskania świeżego powietrza przez rekuperator Prana jest brak konieczności stosowania filtrów! Dzięki rezygnacji z filtrów współczynnik jakości energetycznej powietrza wynosi od 95% do 97%.

Wyeliminowanie filtrów umożliwiło istotną poprawę jakości powietrza, jako że filtry niszczą jony i w krótkim czasie stają się źródłem zanieczyszczenia biologicznego.

Jakość powietrza a rekuperacja

Producent rekuperatorów Prana zastosował połączenie materiałów i technologii przywracających naturalne właściwości powietrza. Dzięki temu, udało się uzyskać powietrze o wyjątkowo wysokiej jakości składu jonowego. Taka jakość powietrza jest praktycznie nieosiągalna dla tradycyjnych rekuperatorów z filtrem.

Powietrze w naszych domach ma obecnie bardzo niską jakość za sprawą super-szczelnych okien i często braku odpowiedniej wentylacji. Wysoki poziom wilgoci, para wodna gromadząca się przy oknach oraz zagrzybienie negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Hermetyzacja jaką dają nowoczesne okna, spowodowała iż w domach zaczęło brakować tak potrzebnego nam ludziom czystego powietrza.

W przypadku istniejących już obiektów, najlepszym (najmniej inwazyjnym) rozwiązaniem jest zastosowanie systemów rekuperacji rozproszonej PRANA.

Zastosowanie rekuperacji Prana sprawia że w naszych pomieszczeniach osiągamy taki poziom czystego powietrza jak przy otwartym oknie, z tą różnicą, że powietrze jest dodatkowo oczyszczane z niechcianych cząsteczek pyłu, kurzu i wilgoci.

Rekuperacja rozproszona Prana

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy