Infolinia: (+48) 799 399 982
Iniekcja krystaliczna Katowice

Iniekcja fundamentów Katowice- osuszanie budynków

Zawilgocone mury to problem, który pojawia się nie tylko w starych budynkach, ale jest to również poważny problem w dzisiejszym budownictwie. Najczęściej występuje wskutek wady lub całkowitego braku odpowiedniej izolacji fundamentów i ścian. Istnieje jednak wiele innych czynników, które również mają duży wpływ na pojawianie się wilgoci w ścianach i fundamentach. Jeśli problem zostaje zignorowany, może doprowadzić do szeregu innych komplikacji, takich jak pleśń czy grzyb na ścianach.

Wykonywanie hydroizolacji za pomocą iniekcji jest odpowiednie jedynie w poszczególnych przypadkach, m.in. przy występowaniu wilgoci kapilarnej. Jest to dosyć rzadka forma wilgoci, która występuje, gdy woda gruntowa wsiąka w fundamenty i z pomocą działania kapilarnego przemieszcza się w górę ścian poprzez pory w budulcu. Przyczyną problemu najczęściej jest brak lub nieodpowiednia izolacja fundamentów i ścian, która nie chroni murów przed pociąganiem wilgoci.

Nasza oferta na terenie Katowic obejmuje cztery podstawowe rodzaje iniekcji, które dobiera się w zależności od przyczyny i stopnia zawilgocenia. Aby jak najlepiej zwalczyć problem i zapewnić najlepsze efekty, istotne jest, aby odpowiednio dobrać rodzaj iniekcji.

Iniekcja ciśnieniowa Katowice

Iniekcja ciśnieniowa to metoda hydroizolacji, która ma na celu uszczelnienie budynku, aby zlikwidować problem zawilgocenia i nieszczelności. Wykonuje się ją wprowadzając odpowiedni preparat pod ciśnieniem we wcześniej wykonane otwory iniekcyjne. W tym celu najczęściej używa się żywicy (epoksydowej lub poliuretanowej), która skutecznie wypełnia wszystkie drobne przestrzenie i po zastygnięciu stanowi mocną barierę chroniącą przed wchłanianiem się wody do murów. Jest to metoda, do której wykonania potrzebne jest duże doświadczenie i profesjonalny sprzęt, w tym przypadku są to pompy i pakery. Pomimo tego, że iniekcja ciśnieniowa jest dosyć kosztowna, jest dosyć częstym wyborem ze względu na swoją bezinwazyjność- wykonanie od wewnątrz, bez konieczności naruszania konstrukcji budynku; szybkie wykonanie i natychmiastowe efekty. Dodatkowo, iniekcję ciśnieniową można wykonać nawet przy grubych i mocno wilgotnych murach, okazjonalnie konieczne jest uprzednie osuszenie fragmentu, na którym będą przeprowadzane naprawy.

Iniekcja ciśnieniowa Katowice

Iniekcja krystaliczna Katowice

Iniekcja krystaliczna to jeden z najczęściej wybieranych sposobów walki z wilgocią kapilarną. Przy odpowiednim wykonaniu, potrafi zabezpieczyć budynek przed szkodliwym działaniem wód gruntowych na lata. Iniekcja krystaliczna jest stosunkowo niedroga i łatwa w przeprowadzeniu, polega na wytworzeniu w murach bariery przeciwwilgociowej bez naruszania ich konstrukcji. Wykonuje się ją poprzez wstrzyknięcie w nawiercone otwory preparatu, który ma na celu wytworzenie izolacji poziomej, która będzie chronić przed przemieszczaniem się wody gruntowej w górę fundamentów. W tym przypadku obecna w ścianach wilgoć wspomaga proces, ponieważ powoduje ona krystalizację preparatu, który w efekcie wypełnia wszystkie pory tworząc barierę ochronną. Technologia iniekcji krystalicznej nie wymaga naruszania konstrukcji budynku, jest prosta w przeprowadzeniu, a jej działanie jest trwałe i skuteczne. Jest to metoda bardzo uniwersalna, można ją wykorzystać bez względu na rodzaj budulca grubość ścian, czy poziom zawilgocenia.

Iniekcja kurtynowa Katowice

Iniekcja kurtynowa polega na wytworzeniu wtórnej izolacji zewnętrznej ścian i fundamentów, w sytuacji gdy nie ma do nich dostępu z pozycji zewnętrznej. Do iniekcji kurtynowej wykorzystuje się żel akrylowy, który wtłacza się przez wcześniej przygotowaną siatkę otworów przy użyciu pakerów iniekcyjnych. Wtłoczony żel zastyga na łączeniu gruntu i ściany tworząc barierę hydro-izolacyjną. Jeśli zależy nam na dobrej kondycji i długiej żywotności ścian i fundamentów, konieczne jest staranne przeprowadzenie całego procesu, aby wytworzyć skuteczną barierę ochronną. W przypadku fundamentów, otwory wierci się pod kątem, aby jak najlepiej je uszczelnić. Metoda iniekcji kurtynowej najczęściej wykorzystywana jest kiedy odsłonięcie elementu, który wymaga uszczelnienia, jest niemożliwe lub bardzo kosztowne.

Iniekcja kurtynowa Katowice

Iniekcja strukturalna Katowice

Iniekcja strukturalna podobnie jak iniekcja kurtynowa, wykorzystywana jest w sytuacji, gdy ściany i fundamenty, które wymagają naprawy są zablokowane od strony zewnętrznej przez grunt. Ten rodzaj iniekcji nie tylko uszczelnia, ale także wzmacnia mury. W celu odtworzenia warstwy hydrofobowej w ścianach lub murach wierci się poziome otwory w równych odległościach, w które następnie pod ciśnieniem wprowadza się odpowiedni preparat, który wnika w strukturę ścian wypełniając wszystkie pory i nieszczelności. Czasami zachodzi konieczność kilkukrotnego przeprowadzenia całego procesu, do momentu całkowitego wysycenia ściany.

Iniekcja strukturalna Katowice

Tynki renowacyjne Katowice

Tynki renowacyjne to idealny sposób na dopełnienie hydroizolacji ścian, pomagają pozbyć się zawilgocenia z murów poprzez wchłanianie jej a następnie oddawanie do atmosfery w formie pary. Należy jednak pamiętać, że nie są one substytutem dla izolacji poziomej lub pionowej. Tynki renowacyjne należy wykonać dopiero po odpowiednim przygotowaniu i uszczelnieniu powierzchni, można do tego wykorzystać jeden z wyżej opisanych sposobów iniekcji. Poza wspomaganiem walki z wilgocią, tynki renowacyjne przechwytują także szkodliwe sole, dzięki czemu dodatkowo zapobiegają powstawaniu wykwitów na powierzchniach ścian budynków.

Tynki renowacyjne Katowice

Osuszanie budynków Katowice

Nieodpowiednia hydroizolacja fundamentów to bardzo częsta przyczyna zawilgocenia pomieszczeń. Wykonanie lub odtworzenie odpowiedniej izolacji nie zawsze jest możliwe, dlatego iniekcja to idealny sposób na profesjonalne osuszanie murów lub wytworzenie wtórnej izolacji poziomej bez ingerowania w konstrukcję budynku. Usuwanie wilgoci to dosyć trudny i kosztowny proces, dlatego należy dokładnie przeanalizować przyczynę problemu i upewnić się czy osuszanie ścian metodą iniekcji jest w danym przypadku odpowiednie.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy