Naprawa dachu po kunie, odstraszanie kun.

Naprawy po kunach

Firma likwidująca kuny z poddasza 

Nasza firma od lat dostarcza kompleksowych rozwiązań w zakresie ekologicznego odstraszania kuny domowej, jak również napraw szkód wyrządzonych przez kuny. Jako jedna z niewielu firm w kraju, opracowaliśmy metody naprawy izolacji poddaszy które nie wymagają rozbiórki całego poszycia a jedynie jego niewielkich fragmentów.

Dzięki doświadczeniu w opracowaniu stosownej dokumentacji, naprawy mogą zostać zrealizowane w ramach ubezpieczenia domu! 

Metody oferowane przez naszą firmę są w pełni humanitarne i ekologiczne, zarówno w zakresie pozbycia się nieproszonych gości jak i naprawy szkód. Zwierzątka są jedynie odstraszane, lub łapane z pomocą żywołapek. Nie stosujemy żadnego rodzaju trutek czy innych niehumanitarnych metod. Docieplenia uszkodzonych powierzchni uzupełniane są z pomocą włókien celulozowych co również jest metodą w 100% ekologiczną.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Zakres usługi 2. Dlaczego warto naprawić izolację po kunach ? 3. Odstraszacz kun - pastuch elektryczny na dach (montaż) 4. Naprawa izolacji po kunach 5. Sposób na kuny? 6. Odstraszanie kun z poddaszy. 7. Firma likwidująca kuny z poddaszy? 8. Jak odstraszyć kunę domową?

Zakres usługi

zwalczanie kuny domowej metody

1. Analiza uszkodzeń i określenie zakresu prac

Specjaliści w zwalczaniu kun

2. Uzgodnienie najlepszego sposobu odstraszenia

Odstraszanie kun

3. Odstraszenie kun

pastuch na kuny

4. Zabezpieczenie dachu i naprawa izolacji

Zabezpieczenie przed kunami

5. Zakończenie prac z gwarancją satysfakcji z wykonanej usługi

Dlaczego warto naprawić izolację po kunach ?

Szkody wyrządzone przez kuny, czy źle wykonana izolacja dachu powodują straty cieplne oraz finansowe dla domowników. Straty ciepła spowodowane złą lub uszkodzoną izolacją termiczną poddasza mogą dochodzić nawet do 30%! Wykonana przez nas izolacja termiczna poddasza wypełnia 100% wolnej przestrzeni, szczelnie okrywając połączenia elementów więźby dachowej, połączenia ścian szczytowych i dachu oraz ściany kolankowe. Dzięki temu kuny i inne szkodniki nie będą miały miejsca do ponownego założenia gniazd.

Odstraszacz kun - pastuch elektryczny na dach (montaż)

Obecnie najskuteczniejszą metodą na odstraszanie kun, jest montaż odstraszacza w postaci pastucha elektrycznego. Montaż tego urządzenia w obrębie dachy (na rynnach i obróbkach) stanowi bardzo skuteczne i estetyczne zabezpieczenie poddasza przed kuną domową.

Pastuch elektryczny nie krzywdzi kuny, odpowiednie napięcie i niskie natężenie prądu sprawia, że kuna zostaje odstraszona, ale nie zabita czy trwale skrzywdzona.

Metoda ta, jest znacznie skuteczniejsza niż odstraszacze dźwiękowe czy zapachowe. Montaż pastucha przeciwko kunom daje 100% gwarancji że zwierzątko nie zamieszka na poddaszu i nie zniszczy izolacji termicznej. Zabezpieczenie poddasza pozwoli zaoszczędzić dziesiątki tysięcy złotych przyszłych kosztów w przypadku zniszczeń.

Pastuch elektryczny jest też bardzo estetyczny (praktycznie niewidoczny), co potwierdzają zdjęcia z naszych realizacji.

 

Naprawa izolacji po kunach

Obecność kun na poddaszu wiąże się z dużymi zniszczeniami, jakie powodują w trakcie swojej aktywności. Kuna wybierając poddasze naszego domu jako swoje gniazdo i traktując je jako swoje główne lokum w trakcie jego obrony może stać się agresywna. Podczas zamieszkiwania poddasza domu, kuny niszczą:
– materiał izolacyjny (docieplenie),
– membranę dachową,
– folię paroizolacyjną,
– kable elektryczne i antenowe
Zniszczenia te powstają w trakcie organizacji ich kanałów komunikacyjnych, sypialni i łazienek w których gromadzą odchody i resztki zwierząt które nie nadawały się do zjedzenia.

Naprawa izolacji po kunach w praktyce.

Prace nasze, zaczynamy od lokalizacji uszkodzeń np. poprzez wykonanie zdjęć termowizyjnych lub odkrywki połaci dachowej aby stwierdzić skalę zniszczeń i dobrać odpowiednią technologię naprawy.

W pierwszej kolejności usuwamy odchody i pozostałości po kunach oraz zniszczony materiał izolacyjny. Kolejnym krokiem jest naprawa membrany dachowej oraz uszczelnienie dachu siatką metalową. Gdy całość jest już odpowiednio wyczyszczona i przygotowana, przechodzimy do uzupełnienia materiału izolacyjnego. Najczęściej do tego celu stosujemy metodę wdmuchiwania celulozy. Jest to bardzo skuteczna metoda zarówno pod kątem izolacji termicznej, jak i zabezpieczenia poddasza przed kunami.

Naprawa izolacji poddaszy po kunie

Dzięki szczelnemu wypełnieniu przestrzeni poddasza włóknem celulozowym, ograniczamy kunom przestrzeń po której mogą się poruszać. Co za tym idzie, kuny nie mogą transportować jedzenia a także sprawnie przemieszczać się z punktu A do puntu B. Prace wykonywane są od zewnątrz, a w niewielu przypadkach od wewnątrz budynku. Jeżeli występuje konieczność ingerencji w strukturę ścian od wewnątrz, zniszczenia są minimalne i łatwe do zniwelowania. W uzasadnionych przypadkach wykonujemy całkowitą wymianę wełny mineralnej na celulozę do której szkodniki nie lgną, jednak koszt takiej wymiany jest stosunkowo wysoki. Przy wymianie całego materiału na celulozę, oraz zabezpieczeniu poddasza przez naszą ekipę, udzielamy gwarancji że szkodniki więcej nie wprowadzą się na nasze poddasze.

 

Sposób na kuny?

Piękne brązowe futerko kuny domowej nie wystarcza, by zapewnić jej naszą sympatię, jeśli zwierzątko postanowi osiedlić się na strychu domu, w którym mieszkamy. Wkrótce stanie się bowiem dla nas tak uciążliwe, że szybko zapragniemy pozbyć się kłopotliwego gościa. Warto jednak pamiętać, że kuna domowa (Tumak) ma bardzo bliską kuzynkę – kunę leśną, której bardziej odpowiada środowisko leśne niż osiedla ludzkie.

Kuna domowa a leśna?

Z odległości obie wydają się podobne, ale różni je wygląd łatki na piersi, pozwalający bez kłopotu określić, z którym gatunkiem mamy do czynienia. U kuny domowej łatka jest duża, rozwidlona i biała, natomiast u kuny leśnej mniejsza, nierozwidlona i żółta lub kremowa. W przypadku gdy kuna leśna zabłądzi przypadkowo do naszego ogrodu, nie warto reagować, gdyż opuści go najszybciej, jak tylko będzie to możliwe.

Zabezpieczenie dachu przed kuną.

Najlepszym sposobem na odstraszanie kun lub zabezpieczenie przed osiedleniem się kuny w domu, jest profilaktyka, należy zabezpieczyć wszystkie okna i inne otwory na poddaszu (np. siatką metalową lub ze stali nierdzewnej ), a na rynnie zamontować elektryczny pastuch przeciw kunom. Warto też oczyścić najbliższą okolicę domu z gęstych zarośli i krzaków, w których kuny znajdują dla siebie znakomite schronienie, wyciąć drzewa w odległości do kilku metrów od domu, lub zabezpieczyć je pastuchem elektrycznym, można też stosować elektroniczne odstraszacze emitujące odgłos borsuka, naturalnego wroga. Należy także pamiętać o stojącym na podwórzu lub w garażu aucie. Duże psy które w porze nocnej swobodnie poruszają się po działce, skutecznie je odstraszają (małe mogą zostać zaatakowane przez nie). Kiedy jednak cała profilaktyka zawiedzie, a zwierze mieszkające w pobliżu domu zaczyna wyrządzać nam poważne szkody, musimy znaleźć bardziej skuteczny sposób, aby się go pozbyć.

Odstraszanie kun z poddaszy.

1. Żywo łowne pułapki na kuny, w które zwabia się zwierzęta i po schwytaniu wywozi do lasu, z dala od domu. Instalując taką pułapkę, należy tylko pamiętać, że ani sprzętu ani przynęty (np. jajka) nie wolno dotykać gołymi rękami, gdyż te niezwykle bystre zwierzęta wyczują nasz zapach i najprawdopodobniej w ogóle nie podejdą do pułapki. Bardzo często w te pułapki łapią się koty z całej okolicy.

2. Pastuch elektryczny – Pastuch elektryczny, jest estetycznym rozwiązaniem na odstraszanie kun. Podpięty na stale do prądu, daje 100% pewności że będzie skutecznie odstraszać szkodniki które mogłyby uszkodzić izolację poddasza.

3. Odstraszacze dźwiękowe, emitujące ultradźwięki o zmiennej częstotliwości, niesłyszalne dla ucha ludzkiego ( odgłos borsuka naturalnego wroga kuny ).

4. Sierść psa – skuteczne bywa również rozkładanie na trasach i w pobliżu gniazda kuny, sierści psa, najlepiej świeżo wyczesanej ze zwierzęcia. Co bardziej zdesperowani właściciele domów organizują sobie z zoo sierść dużych drapieżników : lwa, tygrysa .

5. Odstraszacze zapachowe np. w aerozolu, które w szczególności przydają się do ochrony auta i poddasza domu. Popryskać należy przypuszczalne miejsca kontaktu kuny z nieruchomością ( rynnę, podbitkę dachową, ścianę po której widoczne są ślady łapek, poddasza nieużytkowe – tam gdzie widoczne są ich ślady ) .

6. Siatki metalowe przeciw kunom – najskuteczniejszą metodą zabezpieczenia dachu przed kunami jest dokładne jego uszczelnienie siatkami metalowymi.  Metoda ta sprawdza się to przy pełnym deskowaniu, jednak przy obecnej technologii membran dachowych które zastępują pełne deskowanie jest to nierealne, ponieważ materiał ten bardzo łatwo zniszczyć zębami gryzonia czy drapieżnika. Trudno wyobrazić sobie w takim przypadku, dach obłożony 12 metrami siatki metalowej.

Firma likwidująca kuny z poddaszy?

Pułapka, klatka zatrzaskowa żywochwytna, z dwoma wejściami do chwytania drapieżników takich jak : kuny, wydry, szczury, łasice łaski, norki, piżmaki, gronostaje i inne. Aby je zwabić do klatki, na metalowej płytce wyłożyć można przynętę ( kurze jajo, kawałek mięsa lub kanapka z miodem przysmak kun ). Ponieważ klatka w momencie zastawienia ma oba wejścia otwarte, można ją zastawić również na ścieżkach często uczęszczanych przez zwierzęta. W takiej sytuacji, nie ma potrzeby stosowania przynęty. Klatka wykonana jest z ocynkowanej, grubej kraty. Powinna być pomalowana na kolor zgniłej zieleni w celu możliwie najlepszego wkomponowania w otoczenie. Klatka powinna być wyposażona jest w uchwyt do łatwego i bezpiecznego transportu ze zwierzyną w środku. Złapane zwierzę należy wywieź do lasu kilka kilometrów od domu.

 

Jak odstraszyć kunę domową?

1. Odstraszacze dźwiękowe, emitujące ultradźwięki o zmiennej częstotliwości, niesłyszalne dla ucha ludzkiego ( odgłos borsuka naturalnego wroga kuny ).

2. Pastuch elektryczny na kuny – Odstraszanie kun pastuchem elektrycznym. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda odstraszania kun. Odstraszacz nie krzywdzi trwale zwierzątka a jedynie sprawia że nie wróci ono na poddasze naszego domu.

3. Odstraszanie sierścią psa – skuteczne bywa również rozkładanie na trasach i w pobliżu gniazda kuny, sierści psa, najlepiej świeżo wyczesanej ze zwierzęcia. Co bardziej zdesperowani właściciele domów organizują sobie z zoo sierść dużych drapieżników : lwa, tygrysa .

4. Odstraszacze zapachowe np. w aerozolu, które w szczególności przydają się do ochrony auta i poddasza domu. Popryskać należy przypuszczalne miejsca kontaktu kuny z nieruchomością ( rynnę, podbitkę dachową, ścianę po której widoczne są ślady łapek, poddasza nieużytkowe – tam gdzie widoczne są ich ślady )

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy