Infolinia: (+48) 799 399 982
Sposób na odstraszanie kun

Naprawa izolacji dachu po kunie

Naprawa dachu po kunie. Odstraszanie kun i naprawa izolacji.

Naprawa dachu po kunie zwykle polega na zdjęciu pokrycia dachowego, usunięciu zniszczonych resztek izolacji termicznej a także naprawie membrany dachowej i uzupełnieniu izolacji. Czy wiesz, że izolacja dachu zniszczona przez kuny powoduje straty cieplne, które mogą wynosić nawet do 30%? Wybierz Ekodocieplenia i skorzystaj z pomocy fachowców! Przeprowadzamy skuteczne odstraszanie kun, ale w skład naszej oferty wchodzi też naprawa izolacji po kunie. Są to kluczowe działania dla osiągnięcia pełnego komfortu termicznego w domu. Należy również zadbać, by naprawa dachu po kunie była wykonana w sposób staranny i z zachowaniem najwyższych standardów. 

Naprawa izolacji dachu po kunie

Firma likwidująca kuny z poddasza – ponad 150 realizacji rocznie

Od wielu lat specjalizujemy się w odstraszaniu kun i naprawie izolacji poddaszy. Dzięki temu wypracowaliśmy skuteczne sposoby, dające gwarancję sukcesu. Podczas prac stosujemy bezpieczne metody: drapieżniki są przez nas odstraszane lub łapane za pomocą żywołapek, a uszkodzoną izolację uzupełniamy ekologicznymi włóknami celulozowymi.

Współpracując z nami, unikniesz wielu wydatków!
Mamy doświadczenie w opracowaniu stosownej dokumentacji, przez co naprawa izolacji poddasza po kunach może zostać zrealizowana w ramach ubezpieczenia domu! 

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie 2. Odstraszanie kun i naprawa izolacji poddasza - dlaczego warto? 3. Pastuch elektryczny - najskuteczniejsza metoda odstraszania kun 4. Naprawa izolacji po kunie 5. Naprawa dachu po kunie z wykorzystaniem celulozy 6. Dlaczego warto wybrać Ekodocieplenia? 7. Jak wygląda kuna domowa? 8. Kuna domowa a kuna leśna 9. Jak kuna trafia na poddasze? 10. Zabezpieczenie dachu przed kunami 11. Jak odstraszyć kunę domową? 12. Koszt naprawy dachu po kunie

Naprawa dachu po kunie

Prace związane z odstraszaniem kun i naprawą izolacji poddaszy wykonujemy w kilku etapach

zwalczanie kuny domowej metody

1. Analiza uszkodzeń i określenie zakresu prac

Specjaliści w zwalczaniu kun

2. Uzgodnienie najlepszego sposobu odstraszenia

Odstraszanie kun

3. Odstraszenie kun

pastuch na kuny

4. Zabezpieczenie dachu i naprawa izolacji

Zabezpieczenie przed kunami

5. Zakończenie prac z gwarancją satysfakcji z wykonanej usługi

Pierwszym krokiem jest zlokalizowanie wszystkich uszkodzeń. Podczas naprawy izolacji dachu po kunie często wykonujemy zdjęcia termowizyjne. Następnie usuwamy wszelkie pozostałości po kunach oraz zniszczony materiał izolacyjny. Kolejnym etapem jest naprawa membrany dachowej oraz uszczelnienie dachu siatką metalową. Gdy całość jest już odpowiednio wyczyszczona i przygotowana, zajmujemy się naprawą izolacji dachu. Najczęściej stosujemy metodę wdmuchiwania celulozy – to skuteczna i ekologiczna metoda, która stanowi izolację termiczną i zabezpiecza poddasze przed kunami.

Odstraszanie kun i naprawa izolacji poddasza - dlaczego warto?

Kuny na poddaszu oznaczają duże, kłopotliwe, a przede wszystkim kosztowne zniszczenia. Zwierzę traktuje poddasze jako jako swoje gniazdo i lokum. Dlatego podczas odstraszania kun należy zachować szczególną ostrożność: zwierzę może stać się agresywne. Odstraszanie kun to proces którego należy dokonywać w sposób przemyślany i z odpowiednim wyposażeniem.

Zniszczenia wyrządzone przez kuny domowe obejmują:
– materiał izolacyjny (docieplenie),
– membranę dachową,
– folię paroizolacyjną,
– kable elektryczne i antenowe;

Szkody wyrządzone przez kuny mogą spowodować znaczne straty cieplne, szacowane nawet na 30%! To oznacza znacznie większe wydatki na ogrzewanie domu. Działania takie jak odstraszanie kun oraz naprawa izolacji pozwalają uniknąć kłopotliwych, a przede wszystkim kosztownych zniszczeń.

Izolacja termiczna poddasza wykonana przez nasz zespół wypełnia wolną przestrzeń, a ponadto bardzo szczelnie okrywa połączenia elementów więźby dachowej, połączenia ścian szczytowych i dachu oraz ściany kolankowe. Dzięki temu zyskujemy pewność, że kuny czy inne szkodniki nie będą w stanie ponownie dostać się na poddasze. 

Pastuch elektryczny - najskuteczniejsza metoda odstraszania kun

Obecnie najskuteczniejszą metodą na odstraszanie kun, jest montaż odstraszacza w postaci pastucha elektrycznego. Montaż tego urządzenia w obrębie dachy (na rynnach i obróbkach) stanowi bardzo skuteczne i estetyczne zabezpieczenie poddasza przed kuną domową.

Pastuch elektryczny nie krzywdzi kuny, odpowiednie napięcie i niskie natężenie prądu sprawia, że kuna zostaje odstraszona, ale nie zabita czy trwale skrzywdzona.

Odstraszacz elektryczny na kuny to skuteczna, a jednocześnie humanitarna metoda. Pastuch jest bez przerwy podpięty do prądu, a dzięki odpowiedniemu napięciu i niskiemu natężeniu prądu kuna zostaje odstraszona, ale nie dzieje się jej żadna krzywda. Co więcej, pastuch elektryczny to dyskretne i bardzo estetyczne rozwiązanie, montowane na rynnach wokół domu, a jego działanie jest natychmiast zauważalne. Dzięki temu systemowi zyskasz pewność, że kuny nie zamieszkają na Twoim poddaszu. 

Naprawa izolacji po kunie

Obecność kun na poddaszu wiąże się z dużymi zniszczeniami, jakie powodują w trakcie swojej aktywności. Kuna wybierając poddasze naszego domu jako swoje gniazdo i traktując je jako swoje główne lokum w trakcie jego obrony może stać się agresywna. Podczas zamieszkiwania poddasza domu, kuny niszczą:
– materiał izolacyjny (docieplenie),
– membranę dachową,
– folię paroizolacyjną,
– kable elektryczne i antenowe
Zniszczenia te powstają w trakcie organizacji ich kanałów komunikacyjnych, sypialni i łazienek w których gromadzą odchody i resztki zwierząt które nie nadawały się do zjedzenia.

Naprawa izolacji po kunie w praktyce.

Prace nasze, zaczynamy od lokalizacji uszkodzeń np. poprzez wykonanie zdjęć termowizyjnych lub odkrywki połaci dachowej aby stwierdzić skalę zniszczeń i dobrać odpowiednią technologię naprawy.

W pierwszej kolejności usuwamy odchody i pozostałości po kunach oraz zniszczony materiał izolacyjny. Kolejnym krokiem jest naprawa membrany dachowej oraz uszczelnienie dachu siatką metalową. Gdy całość jest już odpowiednio wyczyszczona i przygotowana, przechodzimy do uzupełnienia materiału izolacyjnego. Najczęściej do tego celu stosujemy metodę wdmuchiwania celulozy. Jest to bardzo skuteczna metoda zarówno pod kątem izolacji termicznej, jak i zabezpieczenia poddasza przed kunami.

Naprawa zniszczonej izolacji poddasza

Naprawa izolacji poddaszy po kunie

Dzięki szczelnemu wypełnieniu przestrzeni poddasza włóknem celulozowym, ograniczamy kunom przestrzeń po której mogą się poruszać. Co za tym idzie, kuny nie mogą transportować jedzenia a także sprawnie przemieszczać się z punktu A do puntu B. Prace wykonywane są od zewnątrz, a w niewielu przypadkach od wewnątrz budynku. Jeżeli występuje konieczność ingerencji w strukturę ścian od wewnątrz, zniszczenia są minimalne i łatwe do zniwelowania. W uzasadnionych przypadkach wykonujemy całkowitą wymianę wełny mineralnej na celulozę do której szkodniki nie lgną, jednak koszt takiej wymiany jest stosunkowo wysoki. Przy wymianie całego materiału na celulozę, oraz zabezpieczeniu poddasza przez naszą ekipę, udzielamy gwarancji że szkodniki więcej nie wprowadzą się na nasze poddasze.

 

Naprawa dachu po kunie z wykorzystaniem celulozy

Włókno celulozowe, wykorzystywane podczas napraw izolacji poddasza, ogranicza kunom przestrzeń, po której mogą się poruszać. Zwierzęta nie mogą transportować pożywienia i sprawnie się przemieszczać. Naprawa izolacji poddasza z reguły odbywa się od zewnątrz. Natomiast jeżeli stopień zniszczeń wymaga ingerencji w strukturę ścian od wewnątrz, zniszczenia są minimalne i łatwe do zniwelowania. Co więcej, również wełnę mineralną można w całości wymienić na celulozę, do której nie lgną szkodniki, jednak to wiąże się z wyższymi kosztami. 

Po wykonaniu prac udzielamy gwarancji. Dzięki wykonanym przez nas kompleksowym pracom zyskasz pewność, że kuny nie wrócą już na Twoje poddasze!

Dlaczego warto wybrać Ekodocieplenia?

Zapobiegnij kosztownym uszkodzeniom dachu oraz poddasza i skorzystaj z pomocy firmy likwidującej kuny.
[Skontaktuj się z naszym doradcą]

Jak wygląda kuna domowa?

Podejrzewasz, że w Twojej okolicy pojawiły się kuny domowe? Poznaj ich cechy charakterystyczne! 

Kuna domowa to zwierzę znane w całej Europie. Ze względu na umiarkowany klimat panujący w Polsce, doskonale się u nas czuje. Drapieżnik ten grasuje przede wszystkim w pobliżu ruin i opuszczonych budynków, ale coraz częściej można spotkać go w okolicy domów jedno- i wielorodzinnych. Dlatego wyróżniamy dwa gatunki: kunę domowę oraz kunę leśną, 

 

Kuna domowa a kuna leśna

To właśnie kuna domowa pojawia się na strychach i poddaszach, siejąc tam spustoszenie. Leśna odmiana jest zdecydowanie bardziej płochliwa i z reguły trzyma się z dala od ludzi. U kuny domowej łatka jest duża, rozwidlona i biała, natomiast u kuny leśnej mniejsza, nierozwidlona i żółta lub kremowa. Cechą charakterystyczną kun jest nieprzeciętna zwinność i gibkość, dzięki czemu przez długi czas mogą pozostać niezauważone. W przypadku, gdy kuna leśna zabłądzi przypadkowo do naszego ogrodu, nie warto reagować, ponieważ opuści go tak szybko jak to możliwe.

naprawa dachu po kunie

Jak kuna trafia na poddasze?

Kuna na dachu lub strychu to bardzo częste zjawisko. Dorosłe zwierzę bez problemu porusza się nie tylko po gałęziach drzew, ale również po pionowych ścianach i jest w stanie skakać na wysokość nawet 2 metrów! Co więcej, robi to z zawrotną szybkością i może wślizgnąć się nawet w niewielką szczelinę. 

Kuny domowe poruszają się przede wszystkim po zmroku i prowadzą nocny tryb życia. Niepokojące chrobotanie to pierwsza oznaka, która może świadczyć o tym, że kuna zadomowiła się na Twoim dachu. Kolejnym znakiem z pewnością będzie nieprzyjemny zapach: zwierzęta zaczynają przynosić do nowego gniazda swoje ofiary. 

Kuna próbowała dostać się do Twojego domu? Jesteś w stanie dostrzec to gołym okiem! Ślady wspinaczki zauważysz na narożnikach domu, w okolicy rynien. Tam też mogą znajdować się odchody zwierząt.

Zabezpieczenie dachu przed kunami

O potencjalnych problemach związanych z obecnością kun na poddaszu warto pamiętać już podczas projektowania domu. To bardzo ważne, aby na całej powierzchni ścian oraz dachu nie znajdowały się dziury i prześwity przez które kuna byłaby w stanie dostać się do środka. Ponadto, skutecznym zabezpieczeniem przed kunami są siatki metalowe okolicy okien dachowych oraz rynien. 

Jeśli w dachu znajdują się jakiekolwiek otwory, spróbuj je uszczelnić. Zlokalizuj wszystkie otwory i prześwity, którymi kuna może dostać się do środka, a następnie odetnij jej możliwość powrotu, uszczelniając wszystkie dziury. Kuny domowe są bardzo inteligentnymi i zdeterminowanymi zwierzętami. Będą szukać innych przesmyków, które mogłyby umożliwić im wejście na poddasze. Dlatego zadbaj o to, aby uszczelnić nawet najmniejsze otwory.

Jak odstraszyć kunę domową?

Jeśli na strychu zadomowiły się drapieżniki, możesz skorzystać również z innych sposobów, by się jej pozbyć: 

  1. Żywołowne pułapki na kuny – jeden ze sposobów na odstraszanie kun, dzięki któremu zwierzęciu nie stanie się krzywda. Zwabione zwierzę należy wywieźć z dala od domu, np. do lasu, tak żeby nie miało możliwości powrotu. Pamiętaj o tym, że ani pułapki ani ukrytego w niej jedzenia nie można dotykać rękoma. Kuny to bardzo inteligentne zwierzęta, które wyczują zapach człowieka i nie podejdą wówczas do pułapki. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że często w żywołowne pułapki łapią się koty, które nocami wędrują po okolicy.
  2. Odstraszacze dźwiękowe – metoda, która polega na emisji ultradźwięków o zmiennej częstotliwości. Dźwięki te przypominają odgłos borsuka (naturalnego wroga kuny) i nie są wykrywane przez ludzkie ucho.
  3. Sierść psa – metoda stosowana od dziesiątek lat. Najlepiej sprawdza się świeżo wyczesana sierść ze zwierzęcia, rozłożona w pobliżu gniazda kuny oraz na terenie, po którym prawdopodobnie się porusza.
  4. Odstraszacze zapachowe – sposób, który warto wykorzystywać do ochrony auta i poddasza domu. Spryskaj miejsca, w których prawdopodobnie bywa zwierzę (rynny, ściany z widocznymi śladami łapek itd.)
  5. Siatki metalowe przeciw kunom – metoda, niezawodna przy pełnym deskowaniu. Kuny posiadają dość wrażliwe łapy, dlatego unikają poruszania się po sieci.

Koszt naprawy dachu po kunie

Koszt naprawy dachu po kunie zależy w dużej mierze od tego jakim materiałem pokryty jest dach oraz od jego powierzchni. Jeżeli dach pokryty jest dachówką, prace zwykle posuwają się szybciej niż w przypadku blachy lub nieco bardziej skomplikowanych pokryć jak gont lub strzecha.

Koszt naprawy dachu po kunie, można pokryć również z ubezpieczenia domu. Naprawa dachu z ubezpieczenia jest świetnym sposobem na ograniczenie kosztów które mogą być liczone w dziesiątkach tysięcy. Zapraszamy do konsultacji z naszym specjalistą który pomoże w wycenie jak również w stworzeniu dokumentacji dla firmy ubezpieczeniowej.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy