Infolinia: (+48) 799 399 982
Iniekcja krystaliczna Bydgoszcz

Iniekcja fundamentów Bydgoszcz - Osuszanie budynków wiele metod

Temat osuszania budynków metodą iniekcji dotyczy nie tylko starszych budowli, ale również tych nowszych, w których izolacje przeciwwilgociowe nie działają tak, jak powinny. Wilgoć w ścianach może prowadzić do rozwoju grzybów i pleśni oraz powodować szereg innych usterek. Pojawia się ona w wyniku wadliwej izolacji pionowej lub poziomej, bądź czasami jej całkowitego braku w starszych budynkach.

Jest dużo różnych czynników, które powodują zawilgnięcie pomieszczeń. Odbudowa izolacji poziomej metodą iniekcji jest odpowiednia wyłącznie w przypadku wilgoci kapilarnej. Jest to stosunkowo rzadka forma wilgoci, która występuje, gdy woda gruntowa wnika w ściany i przemieszcza się w górę przez mikroskopijne pory przy pomocy działania kapilarnego. Problem najczęściej występuje jako rezultat wadliwej hydroizolacji lub jej braku. Aby iniekcja przyniosła oczekiwane efekty, kluczowe jest aby poprawnie zidentyfikować przyczynę wilgoci.

Istnieją cztery podstawowe rodzaje iniekcji, każda z nich dostosowana do innych typów i stopnia zawilgocenia. W zależności od czynników występowania wilgoci, nasza firma pomoże ci w doborze odpowiedniej usługi.

Iniekcja ciśnieniowa Bydgoszcz

Iniekcja ciśnieniowa to metoda izolacji fundamentów i ścian, jej wykonanie rozpoczyna się od wywiercenia szeregu otworów, przez które następnie pod ciśnieniem wprowadza się odpowiedni preparat, najczęściej jest to żywica epoksydowa lub poliuretanowa. Po stężeniu uszczelnia ona konstrukcję budynku eliminując problem zawilgocenia i przecieków bez konieczności rozbiórki czy wyłączenia budynku z użytkowania. Metoda ta może zostać wykonana przez doświadczone firmy, które użyją sprawdzonych środków i specjalistycznego sprzętu, jak pompy i pakery. Jest jednak częstym wyborem ze względu na wiele zalet, m.in bezinwazyjność, szybkie wykonanie i niemal natychmiastowe efekty. Metodą iniekcji ciśnieniowej można osuszyć nawet grube i mocno zawilgocone mury, w niektórych przypadkach konieczne może być wstępne osuszenie danego fragmentu ściany przed wykonaniem usługi.

Iniekcja ciśnieniowa Bydgoszcz

Iniekcja krystaliczna Bydgoszcz

W przypadku wilgoci kapilarnej, częstym wyborem jest osuszanie i uszczelnianie budynków metodą iniekcji krystalicznej. Jeśli zostanie odpowiednio i starannie wykonana, iniekcja krystaliczna potrafi zabezpieczyć budynek przed szkodliwym działaniem wód gruntowych na lata. Nasza firma posiada solidne doświadczenie w hydroizolacjach, dlatego zapewniamy najwyższy standard usługi i udzielamy gwarancji wykonane prace.

Iniekcja krystaliczna jest stosunkowo niedroga i łatwa w przeprowadzeniu, polega na wykonaniu izolacji pionowej i poziomej od wewnątrz budynku, bez konieczności rozkopywania gruntu. Wykonuje się ją poprzez wstrzyknięcie w głąb murów preparatu, który pod wpływem obecnej wilgoci ulega krystalizacji i powoduje uszczelnienie porów. W ten sposób tworzy się bariera ochronna działająca jak izolacja pozioma, która blokuje pociąganie wody z gruntu i jej przemieszczanie się w górę fundamentów. Iniekcja krystaliczna to metoda mało inwazyjna i prosta w przeprowadzeniu, a jej działanie jest trwałe i skuteczne. Osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej można wykonać bez względu na rodzaj budulca, grubość muru czy poziom zawilgocenia.

Iniekcja kurtynowa Bydgoszcz

Iniekcja kurtynowa polega na odtworzeniu izolacji poziomej i pionowej na styku ściany z gruntem. Barierę hydroizolacyjną wytwarza się za pomocą “żelowania”, czyli wtłaczania żelu akrylowego przy pomocy pompy w pakery iniekcyjne, które podłączone są do wcześniej wykonanej siatki otworów w elemencie uszczelnianym. Otwory wywiercane są wewnątrz budynku prostopadle do ściany (lub w przypadku fundamentów, pod kątem), następnie wtłoczony żel zastyga pomiędzy ścianą a gruntem, tworząc warstwę ochronną, która stanowi barierę dla niepożądanej wilgoci i jej negatywnych efektów. Jeśli zależy nam na dobrej kondycji i długiej żywotności murów i fundamentów, konieczne jest prawidłowe wykonanie izolacji poziomej. Metoda iniekcji kurtynowej najczęściej wykorzystywana jest kiedy odkopanie gruntu wokół muru, w którym należy wykonać izolacje poziome, jest niemożliwe lub bardzo kosztowne. Ten rodzaj iniekcji to sposób na tańsze, ale równie skuteczne rozwiązanie problemu.

Iniekcja kurtynowa Bydgoszcz

Iniekcja strukturalna Bydgoszcz

Iniekcja strukturalna to kolejny profesjonalny sposób na uszczelnianie i osuszanie budynków w przypadku, gdy są one przykryte od części zewnętrznej gruntem. Ten rodzaj iniekcji nie tylko uszczelnia, ale także naprawia i wspomaga mury. W celu odtworzenia izolacji poziomej i pionowej, w ścianach lub murach wierci się w równych odstępach otwory iniekcyjne, w które następnie pod ciśnieniem wprowadza się odpowiedni preparat, który wnika w strukturę muru, wypełniając wszystkie pory i nieszczelności i jednocześnie wzmacniając strukturę budynku. Czasami zachodzi konieczność kilkukrotnego przeprowadzenia całego procesu, aż do momentu całkowitego wysycenia ściany.

Iniekcja strukturalna Bydgoszcz

Tynki renowacyjne Bydgoszcz

Tynki renowacyjne to kolejna świetna metoda z zakresu osuszania budynków, która idealnie dopełnieni izolacje przeciwwilgociowe, pomagają pozbyć się zawilgocenia z murów poprzez wchłanianie jej a następnie oddawanie do atmosfery w formie pary. Należy jednak pamiętać, że mimo iż pomagają one w walce z wilgocią, nie zastąpią samej izolacji poziomej i pionowej. Tynki renowacyjne należy wykonać dopiero po odpowiednim przygotowaniu i uszczelnieniu powierzchni, w tym celu wykonujemy jeden z wyżej opisanych sposobów iniekcji. Dopiero po uprzednim wykonaniu prac hydroizolacyjnych można przejść do nakładania tynku, a aplikację przeprowadzić można nawet na mokrych ścianach. Poza oddawaniem wody do atmosfery, tynki renowacyjne przechwytują także szkodliwe sole, dzięki czemu dodatkowo zapobiegają powstawaniu wykwitów na powierzchniach ścian budynków.

Tynki renowacyjne Bydgoszcz

Osuszanie budynków i izolacje przeciwwilgociowe Bydgoszcz

Brak odpowiedniej hydroizolacji to bardzo częsta przyczyna zawilgocenia ścian budynków. Wykonanie lub odtworzenie odpowiedniej hydroizolacji fundamentów nie zawsze jest możliwe, dlatego iniekcja to idealny sposób na profesjonalne osuszanie budynków lub wytworzenie wtórnej izolacji poziomej wykonując prace jedynie od wewnątrz. Jednak korzystając z metod iniekcji, ważne jest aby wcześniej zidentyfikować przyczynę wilgoci.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy