Odstraszacz kun – pastuch elektryczny to skuteczny sposób na odstraszenie kuny domowej
Kuny domowe to puchate, urocze zwierzęta, wielkością przypominające koty. Na pierwszy rzut oka wydają się niegroźne i przyjazne, jednak pozory mają to do siebie, że łatwo dać im się zwieść. Pamiętaj: jeśli kuny dostaną się do Twojego domu, ich obecność może Cię słono kosztować. W poniższym tekście zgłębimy temat pastucha elektrycznego który stanowi bardzo skuteczny odstraszacz kun. Statystyki są jednogłośne: to zdecydowanie najskuteczniejszy sposób na pozbycie się kuny domowej. Jakie szkody może wyrządzić kuna domowa? Jaka jest przewaga pastucha elektrycznego nad innymi metodami? Jak działa ten system? Czy robi krzywdę zwierzętom? Dziś odpowiemy na wszystkie te pytania. Zapraszamy do lektury!
Dlaczego warto zainwestować w pastuch elektryczny na kuny?
Pastuch elektryczny na kuny to:
– Estetyczny i prawie niewidoczny system
– Najskuteczniejsza forma odstraszania drapieżników
– Humanitarny sposób, który nie robi krzywdy zwierzętom
– System bez przerwy podpięty do prądu
– Oszczędność pieniędzy (pozwala uniknąć kosztów zniszczeń)
Odstraszacz elektryczny - jak działa?
Odstraszacz elektryczny na kuny, nazywany również pastuchem, jest powszechnie uważany za skuteczną i niezawodną metodę w odstraszaniu tych drapieżników. Jego dużą zaletą jest to, że zwierzęciu, które dotknie systemu, nie stanie się żadna krzywda. Pastuch jest bez przerwy podpięty do prądu. Odpowiednie napięcie i niskie natężenie prądu sprawia, że kuna zostaje skutecznie odstraszona i nie wraca już do domostwa, ale nie dzieje się jej żadna krzywda.
Elektryczny odstraszacz kun to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie dyskretne i estetyczne rozwiązania. System jest niemal niewidoczny gołym okiem i nie ingeruje w wygląd elewacji. Montuje się go na rynnach wokół domu, co daje pewność, że zwierzę nie przedostanie się do wewnątrz od żadnej strony. Pastuch elektryczny działa sprawnie i natychmiast przynosi pożądane efekty. To świetny sposób nie tylko na zabezpieczenie domów jednorodzinnych, ale również np. budynków gospodarczych (prawdziwym przysmakiem kun są jaja, dlatego często sieją zniszczenia również w kurnikach).
Kuna domowa - jak wygląda i gdzie występuje?
Kuna domowa (Martes foina) występuje niemal w całej Europie. Można ją znaleźć zarówno na północy, jak i na południu Starego Kontynentu. Świetnie czuje się także w Polsce. Spotkasz ją na terenie całego kraju, szczególnie w okolicach domów i osiedli, a także w pobliżu ruin i opuszczonych budynków. Ta przedstawicielka ssaków drapieżnych doskonale odnajduje się zarówno w lesie jak i w centrum miasta. Kuna domowa na szyi, tułowiu i łapkach ma białą, rozległą plamę, natomiast kuna leśna charakteryzuje się małym pomarańczowym krawatem.
Obydwa gatunki przejawiają aktywność przede wszystkim nocą, jednak to kuna domowa stanowi prawdziwe zagrożenie dla poddaszy i strychów. Kuna leśna jest bardzo płochliwa i za wszelką cenę unika sąsiedztwa ludzi. Inaczej jest z kuną domową, która biega po ogrodzie, podchodzi blisko domu i próbuje dostać się do środka. Dorosła kuna to prawdziwa mistrzyni w chodzeniu po drzewach i wspinaniu się po pionowych ścianach. Jest smukła i gibka, potrafi poruszać się z prędkością błyskawicy. Jest przyczyną większości zniszczonych stropów. Kuny domowe uwielbiają osiedlać się na strychach i poddaszach. Często lokują się pomiędzy ścianą wewnętrzną strychu a dachem, i to właśnie wtedy potrafią wyrządzić kosztowne, imponujących rozmiarów szkody.
Jakie szkody wyrządza kuna domowa?
Kuna domowa w naprawdę krótkim czasie jest w stanie zdemolować konstrukcję dachową oraz całe poddasze. Oprócz znakowania terytorium moczem i odchodami oraz magazynowania padliny, która jest powodem nieprzyjemnego zapachu, może doprowadzić do kosztownych strat. Kuny zadomawiając się na strychach, rozszarpują ocieplenie dachowe i tworzą gniazda dla młodych z wełny izolacyjnej. Niszczą również membranę dachową, folię paroizolacyjną, a nawet przegryzają kable elektryczne i antenowe! Wszystkie zniszczenia powstają w czasie, gdy zwierzęta tworzą sobie kanały komunikacyjne oraz miejsca, w których gromadzą własne odchody czy niezjedzone resztki zwierząt. Po podsumowaniu wszystkich szkód może się okazać, że te szkodniki oprócz strychu zrujnowały również nasz rodzinny budżet.
Szkody wyrządzone przez kunę domową
Jak się pozbyć kuny domowej?
Jeśli już wiesz lub podejrzewasz, że w Twoim domu zagościła kuna domowa, spróbuj jak najszybciej rozwiązać ten problem. Sposobów na odstraszenie kuny jest naprawdę wiele. Począwszy od żywołownej pułapki, w którą zwabia się zwierzę i wywozi do lasu, poprzez odstraszacze dźwiękowe i zapachowe, aż po uszczelnienie dachu siatkami metalowymi czy montaż tzw. pastucha elektrycznego który stanowi najskuteczniejszy odstraszacz kun.
Profesjonalne odstraszanie drapieżników
Potrzebujesz pomocy w zakresie odstraszania kun domowychNaprawy po kunach lub naprawy szkód spowodowanych przez te drapieżniki? Zaufaj specjalistom! Nie stosujemy trutek ani innych niehumanitarnych metod. Ponadto, od wielu lat zajmujemy się naprawą izolacji poddaszy. Opracowaliśmy rewolucyjną metodę, która nie wymaga rozbiórki całego poszycia. Co więcej, wszystkie naprawy mogą zostać zrealizowane w ramach ubezpieczenia domu. Analizujemy uszkodzenia spowodowane przez kuny, uzgadniamy optymalną metodę odstraszania zwierząt, zabezpieczamy dach oraz naprawiamy izolację. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (+48 600 880 920) lub mailowego ([email protected]).