Infolinia: (+48) 799 399 982
Iniekcja krystaliczna Gorzów Wielkopolski

Iniekcja fundamentów Gorzów Wielkopolski- iniekcje ścian

Wilgoć to problem, który występuje zarówno w starym budownictwie jak i nowszych budowlach, wskutek braku izolacji fundamentów i ścian. Istnieje jednak wiele innych czynników które mogą powodować lub wzmagać obecną już wcześniej wilgoć. Nie należy ignorować problemu, gdyż może doprowadzić to do szeregu innych komplikacji, takich jak pleśń czy grzyb na ścianach.

Iniekcja jest odpowiednim sposobem odtworzenia hydroizolacji i osuszenia ścian jedynie w poszczególnych przypadkach, m.in. przy występowaniu wilgoci kapilarnej. Ta rzadka forma wilgoci pojawia się wskutek wchłaniania przez fundamenty wody gruntowej, które następnie przemieszczając się w górę ścian pozostawiła wilgoć. Najczęstszą przyczyną tego zjawiska jest nieodpowiednia izolacja fundamentów i ścian.

Nasza oferta obejmuje cztery podstawowe rodzaje iniekcji, w zależności od przyczyny i stopnia zawilgocenia, dobiera się metodę naprawy. Nowe technologie pozwalają zapewnić coraz lepszą ochronę przed wilgocią.

Iniekcja ciśnieniowa Gorzów Wielkopolski

Iniekcje ciśnieniowe wykorzystuje się w celu odtworzenia hydroizolacji budynku. Wykonuje się ją wprowadzając pod ciśnieniem odpowiedni preparat we wcześniej przygotowane otwory iniekcyjne. W tym celu najczęściej używa się żywicy epoksydowej lub poliuretanowej, która skutecznie wypełnia drobne przestrzenie i zastyga tworząc barierę, która będzie chronić ściany i fundamenty przed szkodliwym działaniem wody. Wykonanie iniekcji ciśnieniowej wymaga wieloletniego doświadczenia i solidnego sprzętu, w tym wypadku używa się pompy i pakerów. Jest to kosztowna usługa, jednak jej liczne zalety powodują, że jest to jedna z częściej wybieranych metod hydroizolacji. Dodatkowo, iniekcję ciśnieniową można wykonać nawet przy grubych i mocno wilgotnych murach, okazjonalnie konieczne jest uprzednie osuszenie fragmentu, na którym będą przeprowadzane naprawy.

Iniekcja ciśnieniowa Gorzów Wielkopolski

Iniekcja krystaliczna Gorzów Wielkopolski

Iniekcja krystaliczna to jeden z najlepszych sposobów walki z wilgocią kapilarną, który ma na celu zabezpieczenie budynku przed szkodliwym działaniem wód gruntowych. Jest to metoda łatwa w wykonaniu, a w porównaniu do innych metod osuszania murów jest dodatkowo stosunkowo niedroga. Wykonuje się ją poprzez wstrzyknięcie w przygotowane wcześniej otwory iniekcyjne preparatu, który ma na celu wytworzenie izolacji poziomej, która będzie chronić przed przemieszczaniem się wody gruntowej w górę fundamentów. Obecna w ścianach wilgoć działa w tym przypadku korzystnie, ponieważ powoduje krystalizację preparatu, który uszczelnia wszystkie mikroskopijne pory w budulcu i tworzy blokadę dla wilgoci. Wykonanie iniekcji krystalicznej daje skuteczne i trwałe rezultaty. Jest to metoda bardzo uniwersalna, którą można wykorzystać bez względu na rodzaj budulca, grubość ścian, czy poziom zawilgocenia.

Iniekcja kurtynowa Gorzów Wielkopolski

Iniekcja kurtynowa to metoda wykorzystywana w celu odtworzenia izolacji zewnętrznej ścian, do których dostęp od strony zewnętrznej jest uniemożliwiony przez obecność gruntu. Do iniekcji kurtynowej wykorzystuje się żel akrylowy, który wtłacza się przez wcześniej przygotowaną siatkę otworów przy użyciu pakerów iniekcyjnych. Aby zapewnić jak największą skuteczność, otwory w ścianach wierci się poziomo, a w fundamentach pod kątem. Wtłoczony żel zastyga między ścianą a gruntem, tworząc warstwę izolacji pionowej. Jeśli zależy nam na dobrej kondycji i długiej żywotności ścian i fundamentów, konieczne jest staranne przeprowadzenie całego procesu, aby wytworzyć skuteczną barierę ochronną. Jest to idealne rozwiązanie, w sytuacji gdy odsłonięcie ścian od zewnątrz jest niemożliwe lub zbyt kosztowne.

Iniekcja kurtynowa Gorzów Wielkopolski

Iniekcja strukturalna Gorzów Wielkopolski

Iniekcja strukturalna podobnie jak kurtynowa, wykorzystywana jest w sytuacji, gdy ściany i fundamenty, które wymagają naprawy są zablokowane od strony zewnętrznej przez grunt. Iniekcja strukturalna nie tylko skutecznie uszczelnia ściany, ale również wzmacnia ich strukturę. W celu wykonania iniekcji strukturalnej, podobnie jak przypadku pozostałych rodzajów iniekcji, prace należy rozpocząć od wywiercenia w ścianie siatki równoległych otworów. Po odpowiednim przygotowaniu, do otworów wprowadza się pod ciśnieniem odpowiedni preparat, który zastygając tworzy szczelną barierę hydrofobową. Jeśli ściana nie zostanie wysycona po pierwszym razie, cały proces należy powtórzyć kilkukrotnie.

Iniekcja strukturalna Gorzów Wielkopolski

Tynki renowacyjne Gorzów Wielkopolski

Tynki renowacyjne to świetny sposób, który wykorzystuje się do zwalczania wilgoci, jednak nie pomagają bezpośrednio w zabezpieczeniu budowli przed wilgocią. Wykorzystuje się je w formie dopełnienia w walce z wilgocią, jednak należy pamiętać, że tynki renowacyjne nie zastąpią izolacji poziomej czy pionowej. Ich działanie polega na wchłanianiu wilgoci z murów, a następnie oddawanie jej do atmosfery w formie pary wodnej. Tynki renowacyjne wykonuje się po uprzednim przygotowaniu i uszczelnieniu powierzchni na przykład metodą iniekcji. Poza wspomaganiem walki z wilgocią, tynki renowacyjne przechwytują także szkodliwe sole, dzięki czemu dodatkowo zapobiegają powstawaniu wykwitów na powierzchniach ścian budynków.

Tynki renowacyjne Gorzów Wielkopolski

Osuszanie budynków Gorzów Wielkopolski

Nieodpowiednia hydroizolacja fundamentów to bardzo częsta przyczyna zawilgocenia pomieszczeń. Wykonanie lub odtworzenie odpowiedniej izolacji nie zawsze jest możliwe, dlatego iniekcja to idealny sposób na profesjonalne osuszanie murów lub wytworzenie wtórnej izolacji poziomej bez ingerowania w konstrukcję budynku. Uszczelnianie ścian i niwelowanie zawilgocenia to dosyć trudny i kosztowny proces, dlatego należy dokładnie przeanalizować przyczynę problemu i upewnić się czy dana metoda iniekcji jest w danym przypadku odpowiednia.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy