Infolinia: (+48) 799 399 982
Iniekcja krystaliczna Rzeszów

Iniekcja fundamentów Rzeszów- iniekcje ścian

Wilgoć to problem, który występuje zarówno w starszych jak i nowszych budowlach, w których hydroizolacja nie działa prawidłowo. Istnieje jednak wiele innych czynników które mogą powodować lub wzmagać obecną już wcześniej wilgoć. Nie należy ignorować problemu, gdyż może doprowadzić to do szeregu innych komplikacji, takich jak pleśń czy grzyb na ścianach.

Iniekcja jest odpowiednim sposobem odtworzenia hydroizolacji i osuszenia ścian jedynie w poszczególnych przypadkach, m.in. przy występowaniu wilgoci kapilarnej. Ta rzadka forma wilgoci pojawia się wskutek wchłaniania przez fundamenty wody gruntowej, które następnie przemieszcza się w górę ścian przez drobne pory i nieszczelności.. Najczęstszą przyczyną tego zjawiska jest nieodpowiednia izolacja fundamentów i ścian.

Nasza oferta obejmuje cztery podstawowe rodzaje iniekcji, w zależności od przyczyny i stopnia zawilgocenia, dobiera się odpowiednią metodę naprawy.

Iniekcja ciśnieniowa Rzeszów

Iniekcja ciśnieniowa to jedna z metod hydroizolacji, która przy odpowiednim wykonaniu będzie chronić budynek przed wilgocią przez lata. Wykonuje się ją wprowadzając pod ciśnieniem odpowiedni preparat we wcześniej przygotowane otwory iniekcyjne. W tym celu najczęściej używa się żywicy epoksydowej lub poliuretanowej, która skutecznie wypełnia drobne przestrzenie i zastyga tworząc barierę ochronną. Wykonanie iniekcji ciśnieniowej wymaga ekspertyzy i solidnego sprzętu, w tym wypadku używa się pompy i pakerów. Jest to kosztowna usługa, jednak jej liczne zalety powodują, że jest to jedna z częściej wybieranych metod hydroizolacji. Dodatkowo, iniekcję ciśnieniową można wykonać nawet przy grubych i mocno wilgotnych murach, okazjonalnie konieczne jest uprzednie osuszenie fragmentu, na którym będą przeprowadzane naprawy.

Iniekcja ciśnieniowa Rzeszów

Iniekcja krystaliczna Rzeszów

Iniekcja krystaliczna to jeden z najlepszych sposobów walki z wilgocią kapilarną, który ma na celu zabezpieczenie budynku przed szkodliwym działaniem wód gruntowych. Jest to stosunkowo łatwy i niedrogi sposób na odtworzenie hydroizolacji budynku. Do przeprowadzenia iniekcji krystalicznej wykorzystuje się specjalny preparat, który pod wpływem obecnej w ścianach wilgoci ulega procesowi krystalizacji, stąd nazwa usługi. Wykonuje się ją poprzez wstrzyknięcie preparatu w przygotowane wcześniej otwory iniekcyjne. Wstrzyknięta substancja skutecznie wypełnia wszystkie wolne przestrzenie i mikroskopijne pory, następnie dzięki zjawisku krystalizacji zmienia stan na stały uszczelniając ścianę. Wykonanie iniekcji krystalicznej daje skuteczne i trwałe rezultaty. Jest to metoda bardzo uniwersalna, którą można wykorzystać bez względu na rodzaj budulca, grubość ścian, czy poziom zawilgocenia.

Iniekcja kurtynowa Rzeszów

Iniekcję kurtynową, podobnie jak pozostałe rodzaje iniekcji, wykonuje się poprzez wywiercenie w ścianie siatki otworów. Następnie można przejść do wykorzystania metody „żelowania”. Przy pomocy pakerów iniekcyjnych, do wykonanych wcześniej otworów wprowadza się specjalny żel akrylowy, który wypełnia przestrzeń pomiędzy ścianą a gruntem i po zastygnięciu tworzy barierę dla wilgoci. Iniekcję kurtynową wykorzystuje się w celu wytworzenia izolacji pionowej, nie mając dostępu do ścian od zewnątrz. Całą usługę wykonuje się od wewnątrz budynku, bez naruszania jego konstrukcji, dzięki czemu nie ma konieczności wyłączania budynku z eksploatacji.

Iniekcja kurtynowa Rzeszów

Iniekcja strukturalna Rzeszów

Iniekcja strukturalna podobnie jak kurtynowa, wykorzystywana jest w sytuacji, gdy dostęp do ścian wymagających naprawy, jest zablokowany od zewnątrz przez obecność gruntu. Usunięcie tego gruntu może być bardzo kosztowne lub często nawet niemożliwe, dlatego w takiej sytuacji warto wybrać metodę, która pozwoli uszczelnić ściany, wykonując prace jedynie od wewnątrz budynku.

W celu wykonania iniekcji strukturalnej, podobnie jak przypadku pozostałych rodzajów iniekcji, prace należy rozpocząć od wywiercenia w ścianie siatki równoległych otworów. Po odpowiednim przygotowaniu, do otworów wprowadza się pod ciśnieniem odpowiedni preparat, który zastygając tworzy szczelną barierę hydrofobową. Jeśli ściana nie zostanie wysycona po pierwszym razie, cały proces należy powtórzyć kilkukrotnie. Iniekcja strukturalna, poza utworzeniem skutecznej hydroizolacji, również dodatkowo wzmacnia strukturę murów, zapewniając dłuższą ich żywotność.

Iniekcja strukturalna Rzeszów

Tynki renowacyjne Rzeszów

Tynki renowacyjne często błędnie uważane są za metodę izolacji. Ich wykorzystanie idelanie dopełni proces walki z wilgocią, ale ich wykonanie nie zastąpi samej izolacji. Przed wykonaniem tynków renowacyjnych należy odpowiednio uszczelnić ściany, można do tego wykorzystać jedną z opisanych wyżej metod iniekcji.

Działanie tynków renowacyjnych polega na wchłanianiu wilgoci ze ścian i oddawanie jej do atmosfery w formie pary. Dodatkowo tynki posiadają właściwości, które przechwytują szkodliwe sole, dzięki czemu chronią ściany przed powstawaniem wykwitów na ich powierzchniach.

Tynki renowacyjne Rzeszów

Hydroizolacja metodą iniekcji Rzeszów

Nieodpowiednia hydroizolacja fundamentów to bardzo częsta przyczyna zawilgocenia pomieszczeń. Iniekcja to idealny sposób na profesjonalne osuszanie murów lub wytworzenie wtórnej izolacji poziomej bez ingerowania w konstrukcję budynku. Uszczelnianie ścian i niwelowanie zawilgocenia to dosyć trudny i kosztowny proces, dlatego należy dokładnie przeanalizować przyczynę problemu i wybrać odpowiedni rodzaj iniekcji.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy