Infolinia: (+48) 799 399 982
Iniekcja krystaliczna Łódź

Iniekcja fundamentów Łódź - Osuszanie fundamentów wiele metod

Temat osuszania budynków metodą iniekcji dotyczy nie tylko starszych budowli, ale również tych nowszych, w których izolacje przeciwwilgociowe nie działają tak jak powinny. Jeśli w ścianach pojawi się wilgoć, należy działać niezwłocznie, aby zapobiec rozwijaniu się grzyba i pleśni. Jest dużo różnych czynników, które powodują zawilgnięcie pomieszczeń. Odbudowa izolacji poziomej metodą iniekcji jest odpowiednia wyłącznie w przypadku wilgoci kapilarnej. Jest to stosunkowo rzadka forma wilgoci, która występuje, gdy woda gruntowa wnika w ściany i przemieszcza się w górę przez mikroskopijne pory przy pomocy działania kapilarnego.

Nasza firma pomoże ci dokładnie zidentyfikować przyczynę wilgoci, a następnie odpowiednio dobrać jedną z czterech dostępnych metod iniekcji.

Iniekcja ciśnieniowa Łódź

Iniekcja ciśnieniowa to jedna z metod odtworzenia izolacji poziomej i pionowej w budynku. Jej wykonanie wymaga użycia profesjonalnego sprzętu, w tym wypadku są to pompy i pakery, a wykonawca powinien posiadać solidne doświadczenie. Z tego powodu jest to metoda dosyć kosztowana, jednak ze względu na liczne zalety, klienci często decydują się jej wykonanie. Można wykonać ją nawet, gdy mamy do czynienia z grubymi, mocno wilgotnymi murami. Iniekcja ciśnieniowa jest szybka w wykonaniu, mało inwazyjna i przynosi niemal natychmiastowe efekty.

Proces izolacji budynku z wykorzystaniem iniekcji ciśnieniowej rozpoczyna się od przygotowania danego obszaru ściany poprzez wywiercenie otworów iniekcyjnych w równych odległościach. Następnie wprowadza się do nich żywicę epoksydową lub poliuretanową, która wypełnia wszystkie szczeliny, a po zastygnięciu skutecznie uszczelnia ściany. Nowo-powstała izolacja pozioma chroni ścianę przed pociąganiem wody gruntowej i przed jej negatywnym wpływem. Cały proces wykonuje się nie naruszając konstrukcji budynku.

Iniekcja ciśnieniowa Łódź

Iniekcja krystaliczna Łódź

Jeśli mamy do czynienia z wilgocią kapilarną, skuteczną metodą na jednoczesne osuszenie i uszczelnienie budynku jest iniekcja krystaliczna. Jeśli zostanie odpowiednio i starannie wykonana, iniekcja krystaliczna potrafi zabezpieczyć budynek przed szkodliwym działaniem wód gruntowych na lata.

W porównaniu do innych metod hydroizolacji iniekcja krystaliczna jest stosunkowo niedroga i łatwa w wykonaniu. Wykonuje się ją w celu odtworzenia izolacji pionowej i poziomej od wewnątrz budynku, bez konieczności rozkopywania gruntu. Iniekcję krystaliczną wykonuje się używając specjalnego preparatu, który pod wpływem obecnej wilgoci ulega krystalizacji i powoduje uszczelnienie porów. W ten sposób tworzy się bariera ochronna działająca jak izolacja pozioma, która chroni przed podciąganiem kapilarnym wilgoci. Dodatkową zaletą tej metody, jest możliwość wykorzystania jej nawet w przypadku grubych, mocno zawilgoconych murów.

Iniekcja kurtynowa Łódź

Iniekcja kurtynowa polega na odtworzeniu izolacji pionowej na styku ściany z gruntem. Barierę hydroizolacyjną wytwarza się za pomocą “żelowania”, czyli wtłaczania żelu akrylowego przy pomocy pompy w pakery iniekcyjne, które podłączone są do wcześniej wykonanej siatki otworów w elemencie uszczelnianym. Podobnie jak pozostałe rodzaje iniekcji, prace rozpoczyna się od wykonania w ścianie siatki otworów iniekcyjnych, do których następnie w wprowadza się żel. Po zastygnięciu tworzy on barierę, która skutecznie będzie chronić nasz budynek przed niepożądaną wilgocią. Jeśli zależy nam na dobrej kondycji i długiej żywotności murów i fundamentów, konieczne jest prawidłowe wykonanie hydroizolacji. Metoda iniekcji kurtynowej najczęściej wykorzystywana jest kiedy odkopanie gruntu wokół muru, w którym należy wykonać izolacje poziome, jest niemożliwe lub bardzo kosztowne. Iniekcja kurtynowa to sposób na skuteczne zwalczenie problemu wilgoci, przy stosunkowo niewysokich kosztach.

Iniekcja kurtynowa Łódź

Iniekcja strukturalna Łódź

Iniekcja strukturalna metoda, którą można wykorzystać w sytuacji, gdy dostęp do ścian z zewnątrz jest utrudniony, a potrzebujemy odtworzyć izolację pionową w naszym budynku. Ten rodzaj iniekcji nie tylko uszczelnia, ale także naprawia i wspomaga mury. Aby osuszyć i uszczelnić wybraną ścianę, wykonuje się w niej najpierw siatkę otworów, w które następnie pod ciśnieniem wprowadza się odpowiedni preparat. Ma on na celu wypełnienie wszystkich nieszczelności, w efekcie tworząc nową barierę hydrofobową. Aby iniekcja przyniosła oczekiwane efekty i skutecznie chroniła nasze ściany przed wilgocią, cały proces powtarza się kilkukrotnie, aż do momentu całkowitego wysycenia ścian.

Iniekcja strukturalna Łódź

Tynki renowacyjne Łódź

Tynki renowacyjne to sposób na osuszanie ścian i dodatkową ochronę przed wilgocią, świetnie dopełnią hydroizolację budynku. Ich działanie polega na wchłanianiu wilgoci ze ścian, a następnie oddawanie jej do atmosfery w formie pary wodnej. Należy jednak pamiętać, że mimo iż pomagają one w walce z wilgocią, nie zastąpią samej izolacji poziomej i pionowej. Tynki renowacyjne należy wykonać dopiero po odpowiednim przygotowaniu i uszczelnieniu powierzchni, w tym celu wykonujemy jeden z wyżej opisanych sposobów iniekcji. Dopiero po uprzednim wykonaniu prac hydroizolacyjnych można przejść do nakładania tynku, a aplikację przeprowadzić można nawet na mokrych ścianach. Poza oddawaniem wody do atmosfery, tynki renowacyjne przechwytują także szkodliwe sole, dzięki czemu dodatkowo zapobiegają powstawaniu wykwitów na powierzchniach ścian budynków.

Tynki renowacyjne Łódź

Osuszanie budynków na terenie Łodzi

Wilgoć to częsty problem w budownictwie, któremu można by zapobiec wykonaniem odpowiedniej izolacji poziomej i pionowej. Wykonanie lub odtworzenie takiej hydroizolacji fundamentów nie zawsze jest możliwe, dlatego iniekcja to idealny sposób na profesjonalne osuszanie budynków lub wytworzenie wtórnej izolacji poziomej wykonując prace jedynie od wewnątrz. Jednak korzystając z metod iniekcji, ważne jest aby wcześniej zidentyfikować przyczynę wilgoci i odpowiednio dobrać metodę to rodzaju problemu.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy