Infolinia: (+48) 799 399 982
Hydroizolacja balkonu – wykonanie krok po kroku.

Hydroizolacja balkonu – wykonanie krok po kroku.

hydroizolacja balkonu

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Hydroizolacja balkonu lub tarasu - 3 zasady 2. Oczyszczenie i dezynfekcja zabezpieczanej powierzchni 3. Hydroizolacja balkonu - naprawa punktów przecieku 4. Odtworzenie hydroizolacji balkonu

Hydroizolacja balkonu lub tarasu - 3 zasady

Podstawową zasadą w hydroizolacji jest określenie, które punkty powierzchni są najmocniej zawilgocone i co stanowi przyczynę zawilgocenia budynku. Jeżeli uda nam się zlokalizować przyczynę zawilgocenia tarasu czy balkonu, będziemy w stanie dobrać odpowiednią metodę hydroizolacji.

Z uwagi na to iż ciężko jest w 100% określić gdzie potencjalnie może przeciekać woda, zabezpieczenie jedynie „narażonej” powierzchni, w większości przypadków będzie stanowić o naszej klęsce. Dlatego też, aby wykonać w pełni działającą hydroizolację tarasu czy balkonu, należy zabezpieczyć go w całości.

 

Wykonanie hydroizolacji to skomplikowane zadanie, wymagające doświadczenia i odpowiedniej wiedzy, która pozwoli na wybór odpowiedniej metody a także jej poprawne wdrożenie. Z uwagi na płaską powierzchnię którą należy zabezpieczyć, będziemy często mierzyć się z powstawaniem tzw. Basenów, czyli kałuży wody zbierającej się w wybranych punktach.

Dlatego właśnie na prace hydroizolacyjne należy spojrzeć z szerszej perspektywy i wykonać je w sposób perfekcyjny.

Poniżej prezentujemy 3 podstawowe kroki aby zabezpieczyć taras lub balkon przed wilgocią:

1. Całkowite oczyszczenie i dezynfekcja zabezpieczanej powierzchni

2. Odbudowa ubytków i zniszczonych elementów powierzchni

3. Założenie warstwy izolacyjnej

 

Oczyszczenie i dezynfekcja zabezpieczanej powierzchni

Aby mieć pewność że nasza praca nie pójdzie na marne, przed przystąpieniem do właściwych prac hydroizolacyjnych, należy odpowiednio przygotować powierzchnię na której będziemy operować.

Należy oczyścić ją z wszelkich pozostałości gruzu, pyłu, grzybów czy roślinności która zadomowiła się na zawilgoconej powierzchni. Następnie dokładnie umyć powierzchnię myjką ciśnieniową przy użyciu odpowiednich detergentów które zabiją niechciane porosty, pleśń i grzyby.

Jeżeli upewniliśmy się, że powierzchnia jest już w 100% czysta, możemy zabierać się do dalszej pracy.

Hydroizolacja balkonu - naprawa punktów przecieku

Na tym etapie prac, poszukujemy wszelkich pęknięć, ubytków i miejsc przez które potencjalnie może przedostawać się woda opadowa. Szczególną uwagę zwracamy na:
– Mocowania rynien i rur spustowych

– Narożników przy ścianach domu

– Elementy elewacji

– Elementy zbrojenia

Wszelkie pęknięcia i ubytki należy uzupełnić z pomocą odpowiednich mieszanek które będą w miarę elastyczne pod zarówno pod kątem temperatur jak i ponownych, mechanicznych pęknięć.

Jeżeli ubytki zostały już uzupełnione, przechodzimy do ostatniego punku.

 

Odtworzenie hydroizolacji balkonu

Jeżeli nasz taras jest już oczyszczony, a wszelkie ubytki zostały wypełnione, możemy przejść do ostatniego etapu, jakim jest położenie warstwy hydroizolacyjnej. Może ją stanowić specjalna folia PCV która jest znakomitym środkiem izolującym, jak również warstwa przeznaczonej do tego żywicy, po której zastosowaniu nie będziemy się już martwić wilgocią.

Aby izolacja funkcjonowała jak należy, powinniśmy rozprowadzić warstwę hydroizolacyjną na całej powierzchni tarasu, nie pomijając nawet najbardziej niedostępnych elementów, jak np. stopki barierek czy łączenia z płytkami. O jakości hydroizolacji, podobnie jak w przypadku łańcucha, stanowi jej najsłabszy element.

Jeżeli potrzebujecie Państwo pomocy w ocenie lub wykonaniu hydroizolacji tarasu, zapraszamy do kontaktu.

hydroizolacja balkonu - naprawa

Nasze usługi

Walka z kunami

Walka z kunami

Hydroizolacja

Hydroizolacja

Osuszanie budynków

Osuszanie budynków

Osuszanie mikrofalami

Osuszanie mikrofalami

Natrysk polimocznika

Natrysk polimocznika

Docieplanie celulozą

Docieplanie celulozą

Iniekcja krystaliczna

Iniekcja krystaliczna

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Mogą Cię również zainteresować