Infolinia: (+48) 799 399 982
Firma likwidująca kuny Żywiec

Wydawać by się mogło, że kuny to niegroźne zwierzęta. Mimo wszystko potrafią one jednak wyrządzić sporo szkód w gospodarstwie domowym, przede wszystkim w izolacji termicznej dachu. Jako że spotkać je można na terenie całej Polski, warto poznać kilka metod skutecznej walki z tymi gryzoniami. Jako firma likwidująca kuny w Żywcu, zajmujemy się kompleksową realizacją usługi, jaką jest naprawa dachu po kunie. Nasze kompleksowe usługi kierujemy do właścicieli domów z całego kraju. Nie tylko reperujemy dachy, ale montujemy również specjalne odstraszacze na kuny. 

Firma likwidująca kuny Żywiec

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Żywiec 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Żywiec 4. Odstraszanie kun Żywiec 5. Naprawa izolacji dachu Żywiec

Naprawa dachu po kunie Żywiec

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy. Kuny potrafią niezwykle szybko przegryźć folię paroprzepuszczalną, ale naprawa izolacji metodą wdmuchiwania wełny celulozowej na szczęście i tak jest możliwa. Cały proces jest stosunkowo szybki i nie zajmuje więcej niż kilka godzin. Solidna i doświadczona firma nie potrzebuje demontażu pokrycia dachu, a usterki usuwane są nawet z trudno dostępnych miejsc. Wełna wdmuchiwania jest tylko miejscowo, a izolacja zniszczona przez kuny naprawiana tylko tam, gdzie jest to niezbędne. Cała procedura rozpoczyna się od zlokalizowania ubytków przy użyciu termowizora i punktowych odkrywek, a w dalszej kolejności wdmuchiwana jest celuloza w sypkiej postaci.

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

Naprawa dachu po kunie w większości przypadków polega na zdjęciu pokrycia i usunięciu starej wełny. Jak już wspomnieliśmy, zazwyczaj stosuje się w tym przypadku technikę wdmuchiwania celulozy. Co ważne, dzięki tej metodzie możliwe jest skuteczne odstraszanie kun, ponieważ w jej skład wchodzą sole baru. Związki te drażnią błony śluzowe gryzoni i zmniejszają ryzyko ich powrotu na posesję domu.

Materiał izolacyjny, który szkodniki zdążyły już zniszczyć, zostaje przez nas usunięty, a w jego miejsce wdmuchuje się zupełnie nowy surowiec.

Kuna na poddaszu Żywiec

Istotną kwestią podczas naprawy termoizolacji domu, jest stworzenie tzw. poduszek powietrznych, które mieszczą się pomiędzy daną płytą GK, a uszkodzonym fragmentem materiału izolacyjnego. Nasza firma wytwarza w tym celu specjalne otwory technologiczne, przez które wtłaczane jest powietrze, uchodzące przez wszelkie nieszczelności w dachu. Luźny surowiec izolacyjny skutecznie zastępuje  jego strumienie i dokładnie zatyka szczeliny w pokryciu dachowym.

Odstraszanie kun Żywiec

Powyższy sposób naprawy dachu po kunie jest oczywiście bardzo wydajny, ale warto dodatkowo zabezpieczyć się przed tymi gryzoniami. Nasza firma oferuje montaż nowoczesnych odstraszaczy na kuny, np. ultradźwiękowych. Szczególnie rekomendujemy jednak elektryczny pastuch na kuny, który w ostatnim czasie stał się bardzo popularny wśród właścicieli domów. Rocznie montujemy nawet 200 tego typu konstrukcji, które rozciągamy na całej długości dachu w taki sposób, aby żadna z kun nie była  stanie go ominąć.

Naprawa izolacji dachu Żywiec

Jeśli kuna zniszczyła warstwę termoizolacyjną twojego poddasza, rekomendujemy kontakt z firmą oferującą ekodocieplenia. Tego typu przedsiębiorstwa dysponują bowiem solidnym sprzętem i posiadają niezbędne doświadczenie, a poza tym pracują tylko z pozycji zewnętrznej, dzięki czemu cały proces naprawy przebiega szybko i stosunkowo tanio. Jeśli chodzi o kwestię polis ubezpieczeniowych, to nasza firma jak najbardziej je respektuje. W takim przypadku większość kosztów wynikających z naprawy zlecamy do płatności operatorowi polisy.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy