Infolinia: (+48) 799 399 982
Firma likwidująca kuny Ustroń

Zdarza się, że gryzonie niszczą izolację termiczną dachu. Dla przykładu: kuny potrafią przegryźć i rozerwać folię paroprzepuszczalną.  Gryzonie te spotkać można w całej Polsce, dlatego warto wiedzieć, jak z nimi walczyć. My – firma likwidująca kuny w Ustroniu, oferujemy kompleksową usługę, jaką jest naprawa dachu po kunie. Pracujemy na terenie całego kraju. Szybko i sprawnie radzimy sobie z wszelkimi usterkami w izolacji termicznej. Ponadto oferujemy montaż specjalnych pastuchów, które skutecznie odstraszają kuny.

Firma likwidująca kuny Ustroń

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Ustroń 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Ustroń 4. Odstraszanie kun Ustroń 5. Naprawa izolacji dachu Ustroń

Naprawa dachu po kunie Ustroń

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy. Dobra firma naprawi dach w ciągu zaledwie kilku godzin, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Wszelkie awarie usuwamy punktowo, a izolacja zniszczona przez kuny zostaje poprawiana tylko w niezbędnych miejsach. Co ważne, możliwe jest wypełnienie ubytków nawet w trudno dostępnych miejscach. Nasza firma oferuje kompleksowe usługi tj. weryfikacja ubytków w izolacji za pomocą termowizora oraz punktowych odkrywek, pełna naprawa membrany dachowej oraz właściwe wdmuchiwanie wełny celulozowej.

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

Naprawa dachu po kunie w większości przypadków polega na zdjęciu pokrycia i usunięciu starej wełny. Kuna domowa potrafi przegryźć folię paroprzepuszczalną, ale nie dyskwalifikuje to możliwości naprawy za pomocą powyższej metody. Najczęściej stosujemy tu wspomnianą wyżej metodę, która skutecznie chroni dach przed gryzoniami. Materiał ten ma postać sypką i nie jest tolerowany przez kuny, ponieważ w jego skład wchodzą sole baru. Warto dodać, że należu pozbyć się materiału izolacyjnego zanieczyszczonego przez kuny. W jego miejsce wdmuchiwana jest nowa celuloza.

Kuna na poddaszu Ustroń

Profesjonalna firma jest w stanie usunąć usterki z izolacji termicznej poddasza bez konieczności zdejmowania poszczególnych płyt GK. Sama naprawa nie powinna trwać dłużej, niż kilka godzin. Nasza firma wykonuje specjalne otwory technologiczne, przez które wtłaczane jest powietrze. W ten sposób tworzą się tzw. poduszki powietrzne pomiędzy daną płytą dachu, a uszkodzonym materiałem izolacyjnym. Powietrze to uchodzi przez nieszczelności w powierzchni dachu, ale wełna zastępuje jego strumienie i szybko zamyka wszelkiego rodzaju nieszczelności.

Odstraszanie kun Ustroń

Poza przedstawionymi już metodami, warto sprawdzić również innowacyjne rozwiązania, takie jak specjalne odstraszacze na kuny. Na popularności zyskują np. ultradźwiękowe urządzenia, których dźwięk odstrasza gryzonie. Najlepiej działa elektryczny pastuch na kuny, którego kable układane są po całej powierzchni dachu. Nasza firma wykonuje ponad 200 tego typu instalacji w ciągu roku. Dzięki temu potrafimy założyć instalację w taki sposób, aby żaden gryzoń nie był w stanie jej ominąć.

Naprawa izolacji dachu Ustroń

W przypadku uciążliwych szkód wyrządzonych przez kuny, warto zwrócić się o wsparcie do firmy wykonującej ekodocieplenia. Tego typu przedsiębiorstwa operują profesjonalnym sprzętem i posiadają solidne doświadczenie, a sam dach naprawiany jest jedynie z pozycji zewnętrznej. Nasza firma wykonuje również kompleksowe naprawy w ramach polisy ubezpieczeniowej. W takiej sytuacji większość kosztów pokryje firma ubezpieczeniowa, a nie właściciel domu.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy