Infolinia: (+48) 799 399 982
Firma likwidująca kuny Węgrzce

Z pozoru kuny to niegroźne zwierzęta, jednak potrafią wyrządzić naprawdę spore szkody. Doświadczają tego przede wszystkim właściciele domów, ponieważ gryzonie niszczą izolację termiczną dachów. Jak sobie z nimi radzić i jak naprawić dach po tych szkodnikach? Jako firma likwidująca kuny w Węgrzcach, zajmujemy się kompleksową realizacją usługi, jaką jest naprawa dachu po kunie. Poza tym montujemy nowoczesne pastuchy na te gryzonie. Działamy na terenie całego kraju.

Firma likwidująca kuny Węgrzce

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Węgrzce 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Węgrzce 4. Odstraszanie kun Węgrzce 5. Naprawa izolacji dachu Węgrzce

Naprawa dachu po kunie Węgrzce

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy. Nawet jeśli kuna przegryzła folię paroprzepuszczalną, wykorzystanie tej metody i tak jest możliwe. Dobra firma naprawi dach w ciągu zaledwie kilku godzin, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Nie demontujemy poszycia dachu, a usuwamy usterki miejscowo. Wówczas izolacja zniszczona przez kuny naprawiana jest tylko w objętych awarią fragmentach. 

Cały proces rozpoczyna się od oszacowania zniszczeń przy użyciu profesjonalnego  termowizora i punktowych odkrywek. W dalszej kolejności naprawiamy membranę dachową i wdmuchujemy wełnę celulozową.

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

Naprawa dachu po kunie w większości przypadków polega na zdjęciu pokrycia i usunięciu starej wełny. Najczęściej wykorzystuje się do tego metodę ciśnieniowego wdmuchiwania wełny celulozowej, która ma sypką postać i składa się w dużej mierze z soli baru. Kuny reagują na te związki bardzo źle, ponieważ podrażniają one ich śluzówki. Gryzonie wobec tego najczęściej nie wracają już na posesję domu. Trzeba pamiętać, aby materiał izolacyjny zniszczony przez szkodniki został całkowicie usunięty. W jego miejsce należy wdmuchać nowy surowiec.

Kuna na poddaszu Węgrzce

Podczas dokonywania naprawy termoizolacji na poddaszu nie ma potrzeby zdejmowania płyt GK. Za pomocą specjalnych otworów technologicznych pomiędzy płyty a uszkodzone fragmenty izolacji wdmuchiwane jest powietrze, dzięki czemu tworzą się tzw. poduszki powietrzne. Uchodzi ono przez wszelkie szczeliny w dachu, a luny materiał izolacyjny blokuje jego strumienie i skutecznie zatyka wszelkie nieszczelności.

Odstraszanie kun Węgrzce

Wymienione powyżej sposoby walki z kunami i naprawiania dachu są oczywiście skuteczne, ale najlepsze efekty zapewniają mimo wszystko specjalne pastuchy, w tym elektryczny pastuch na kuny, który w ostatnim czasie stał się bardzo popularny wśród właścicieli domów. Warto również zwrócić uwagę na urządzenia ultradźwiękowe. Nasza firma rocznie montuje ponad 200 pastuchów elektrycznych. Ich przewody są rozciągane po całej długości dachu, a żaden z gryzoni nie ma najmniejszych szans na ominięcie konstrukcji.

Naprawa izolacji dachu Węgrzce

W przypadku uciążliwych szkód wyrządzonych przez kuny, warto zwrócić się o wsparcie do firmy wykonującej ekodocieplenia. Tego typu przedsiębiorstwa dysponują bowiem solidnym sprzętem i posiadają niezbędne doświadczenie. Wykonują swoją pracę jedynie z pozycji zewnętrznej, co przekłada się oczywiście na niższe koszty usługi i skrócony czas naprawy. Nasza firma oferuje naprawy również w ramach ubezpieczenia domu. Wówczas zdecydowana większość kosztów zostaje po stronie ubezpieczyciela.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy