Infolinia: (+48) 799 399 982
Firma likwidująca kuny Oława

Kuny to szkodliwe gryzonie, z którymi walczy wielu właścicieli domów. Potrafią one z łatwością zniszczyć warstwę termoizolacyjną dachu, co w efekcie wiąże się z koniecznością napraw. Jako że występują w całym kraju, warto nauczyć się z nimi skutecznie walczyć. Jako firma likwidująca kuny w Oławie, oferujemy kompleksową usługę, jaką jest naprawa dachu po kunie. Swoją ofertę kierujemy do właścicieli domów z całej Polski. Działamy kompleksowo: nie tylko usuwamy usterki z izolacji, ale również wdrażamy innowacyjne systemy do walki z tymi gryzoniami.

Firma likwidująca kuny Oława

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Oława 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Oława 4. Odstraszanie kun Oława 5. Naprawa izolacji dachu Oława

Naprawa dachu po kunie Oława

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy.  Nawet jeśli kuna przegryzła folię paroprzepuszczalną, zastosowanie tej metody i tak jest możliwe i wydajne. Naprawiając termoizolację dachu w ten sposób, nie ma konieczności demontowania jego poszycia.

Kolejnym atutem ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy jest możliwość usunięcia usterek nawet z trudno dostępnych części dachu. Nie usuwamy bowiem całej warstwy termicznej – izolacja zniszczona przez kuny naprawiana jest tylko we fragmentach. Jak przebiega ten proces? Zaczynamy od diagnostyki usterek przy użyciu specjalnego termowizora oraz punktowych odkrywek, następnie naprawiamy poszycie dachu i finalnie wdmuchujemy wełnę celulozową w postaci sypkiej.

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

Naprawa dachu po kunie w większości przypadków polega na zdjęciu pokrycia i usunięciu starej wełny. Tak jak już wspominaliśmy, najpopularniejszą metodą naprawy termoizolacji jest wdmuchiwanie celulozy pod ciśnieniem. Dzięki temu poddasze zostaje szybko i sprawnie naprawione, a prawdopodobieństwo powrotu kuny znacznie zmniejszone. W skład tego typu wełny wchodzą bowiem sole boru, które działają podrażniająco na błony śluzowe tych szkodników. Zniszczony przez gryzonie materiał zostaje przez nas całkowicie usunięty, a w jego miejsce instalowana nowa wełna celulozowa.

Kuna na poddaszu Oława

Solidna firma zajmująca się naprawami poszyć dachowych potrafi usunąć usterki z izolacji termicznej bez konieczności demontowania płyt GK. Takie rozwiązanie to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale również czasu, ponieważ cały proces nie trwa zazwyczaj dłużej, niż kilka godzin. Istotnym elementem naprawy jest stworzenie poduszek z powietrzem, które umiejscowione są pomiędzy płytą GK, a zniszczonym fragmentem warstwy izolacyjnej. W tym celu wykonuje się specjalne perforacje technologiczne, przez które wtłaczane jest powietrze. Ulatuje ono przez nieszczelne elementy dachu, jednak luźny materiał izolacyjny z powodzeniem blokuje ten proces i dokładnie zatyka wszelkie nieszczelności.

Odstraszanie kun Oława

Poza wymienionymi wyżej metodami, warto również zainwestować w skuteczny odstraszacz na kuny. W ostatnim czasie na popularności zyskały urządzenia emitujące ultradźwięki, których gryzonie zwyczajnie się boją. Najlepsze rezultaty gwarantuje jednak elektryczny pastuch na kuny, którego przewody rozciągane są na długości całego dachu. Nasza firma realizuje rocznie ponad 200 tego typu instalacji, dzięki czemu montowane przez nas pastuchy są niezwykle wydajne i przede wszystkim skuteczne.

Naprawa izolacji dachu Oława

W sytuacji, gdy kuna przegryzła warstwę izolacyjną poddasza, najlepiej zwrócić się bezpośrednio do firmy oferującej Ekodocieplenia. Tego typu przedsiębiorstwa dysponują solidnym sprzętem i posiadają wieloletnie doświadczenie, a dach naprawiany jest tylko z pozycji zewnętrznej. Wpływa to oczywiście na wysoką jakość i korzystną cenę usługi. Co ważne, w naszej firmie respektowane są polisy ubezpieczeniowe. Wówczas większość kosztów jest po stronie ubezpieczyciela, a nie właściciela posesji.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy