Infolinia: (+48) 799 399 982
FIRMA LIKWIDUJĄCA KUNY OBORNIKI

Z pozoru kuny to niegroźne zwierzęta, jednak potrafią wyrządzić naprawdę spore szkody. Ich najczęstszą ofiarą padają właściciele domów, kuna po dostaniu się na poddasze jest w stanie zniszczyć izolację termiczną dachu. Jak sobie z nimi radzić i jak naprawić dach po tych szkodnikach? Jako firma likwidująca kuny w Obornikach, zajmujemy się kompleksową realizacją usługi, jaką jest naprawa dachu po kunie. Oferujemy również montaż nowoczesnych pastuchów na te gryzonie, a nasze usługi wykonujemy na terenie całego kraju.

FIRMA LIKWIDUJĄCA KUNY OBORNIKI

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Oborniki 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Oborniki 4. Odstraszanie kun Oborniki 5. Naprawa izolacji dachu Oborniki

Naprawa dachu po kunie Oborniki

Technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy jest jedną z najczęściej wybieranych metod w celu naprawy pokrycia dachowego, po szkodach wyrządzonych przez kuny. Jej wykorzystanie jest możliwe nawet w sytuacji, gdy kuna przegryzła się przez folię paroprzepuszczalną. Dobra firma naprawi dach w ciągu zaledwie kilku godzin, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Nie demontujemy poszycia dachu, a usuwamy usterki miejscowo. Wówczas izolacja zniszczona przez kuny naprawiana jest tylko w objętych awarią fragmentach. 

Proces naprawy rozpoczyna się od oszacowania zniszczeń przy użyciu profesjonalnego  termowizora i punktowych odkrywek. W dalszej kolejności naprawiana jest membrana dachowa, a na koniec wdmuchujemy wełnę celulozową.

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

Naprawa dachu po kunie w większości przypadków polega na zdjęciu pokrycia i usunięciu starej wełny. Najczęściej wykorzystuje się do tego metodę ciśnieniowego wdmuchiwania wełny celulozowej. Ma ona sypką postać, co umożliwia wykonanie naprawy bezinwazyjnie. Dodatkowo wełna celulozowa w dużej mierze składa się z soli baru, która skutecznie odstrasza kuny. Jej związki podrażniają śluzówki gryzoni, co zniechęca je do ponownego powrotu na posesję. Trzeba pamiętać, aby materiał izolacyjny zniszczony przez szkodniki został całkowicie usunięty, w jego miejsce wdmuchuje się następnie nowy surowiec.

Kuna na poddaszu Oborniki

Podczas dokonywania naprawy termoizolacji na poddaszu nie ma potrzeby zdejmowania płyt GK. Za pomocą specjalnych otworów technologicznych pomiędzy płyty a uszkodzone fragmenty izolacji wdmuchiwane jest powietrze, dzięki czemu tworzą się tzw. poduszki powietrzne. Wydostaje się ono przez nieszczelności dachu, a nowy materiał wypełnia jego miejsce i w efekcie zatyka wszystkie szczeliny.

Odstraszanie kun Oborniki

Wymienione powyżej sposoby walki z kunami i naprawiania dachu są oczywiście skuteczne, ale jeśli zależy nam na długofalowych efektach, aby uniknąć problemu w przyszłości, warto zainwestować w odstraszacze na kuny. Częstym wyborem sę urządzenia ultradźwiękowe, jednak najlepsze efekty zapewniają specjalne pastuchy, w tym elektryczny pastuch na kuny, który w ostatnim czasie stał się bardzo popularny wśród właścicieli domów. Nasza firma rocznie montuje ponad 200 pastuchów elektrycznych. Ich przewody są rozciągane po całej długości dachu, przez co gryzonie nie są w stanie dostać się na nasze poddasze.

Naprawa izolacji dachu Oborniki

Jeśli nie udało nam się wcześniej zabezpieczyć przed kunami, i zdołały one wyrządzić szkody w izolacji naszego dachu, warto zwrócić się o pomoc do firmy oferującej ekodocieplenia. Tego typu przedsiębiorstwa dysponują bowiem solidnym sprzętem i posiadają niezbędne doświadczenie. Wykonują swoją pracę jedynie z pozycji zewnętrznej, co przekłada się oczywiście na niższe koszty usługi i skrócony czas naprawy. Nasza firma wykonuje również naprawy w ramach ubezpieczenia domu. Wówczas zdecydowana większość kosztów zostaje pokryta przez ubezpieczyciela.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy