Infolinia: (+48) 799 399 982
Firma likwidująca kuny Lublin

Kuna na dachu jest zmorą wielu domów, zwłaszcza że to ona bardzo często powoduje zniszczenia izolacji termicznej. Problemy z kunami występują praktycznie na terenie całego kraju, dlatego też warto dowiedzieć się, jak można sobie z nimi poradzić. Jako firma likwidująca kuny w Lublinie, realizujemy usługę jaką jest naprawa dachu po kunie na terenie całego kraju. Naprawiamy izolację termiczną a także instalujemy pastuchy na kuny w celu ich odstraszenia. 

Firma likwidująca kuny Lublin

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Lublin 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Lublin 4. Odstraszanie kun Lublin 5. Naprawa izolacji dachu Lublin

Naprawa dachu po kunie Lublin

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy. Mimo iż najczęściej podczas bytowania kuny domowej dochodzi do rozerwania folii paroprzepuszczalnej, to wdmuchiwanie wełny celulozowej jest nadal możliwe gdyż wykonujemy pełny zakres napraw. Naprawa izolacji dachu tą metodą jest szybka i nie wymaga rozbiórki całego dachu.

Dużym atutem techniki ciśnieniowej jest również to, że można dokonać kompleksowych napraw nawet w trudno dostępnych miejscach. Dzięki metodzie wdmuchiwania celulozy, nie ma konieczności rozbierania całego dachu, czy usuwania całej warstwy izolacyjnej. Naprawy wykonywane są punktowo a izolacja zniszczona przez kuny naprawiana tam gdzie jest to potrzebne. Nasza firma wykonuje prace kompleksowo tj. odnajdujemy braki w izolacji z pomocą termowizji oraz punktowych odkrywek, następnie naprawiamy membranę dachową a finalnie wdmuchujemy celulozę. 

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

Naprawa dachu po kunie w większości przypadków polega na zdjęciu pokrycia i usunięciu starej wełny. Jak wspomniano powyżej, jedną z najpopularniejszych metod naprawy dachu po kunie jest wykorzystanie wełny celulozowej. Dzięki tej metodzie znacząco zwiększają się szanse, że kuna nie powróci. Wełna celulozowa w swoim składzie zawiera specjalne sole boru, które podrażniają błony śluzowe szkodników. Wełna celulozowa w odróżnieniu od popularnej wełny mineralnej wyróżnia się postacią sypką. 

Należy zwrócić również uwagę na fakt, iż zanieczyszczony przez szkodniki materiał izolacyjny należy usunąć i zastąpić go wdmuchiwaną wełną celulozową. 

Kuna na poddaszu Lublin

Doświadczone ekipy dokonują naprawy izolacji poddasza bez potrzeby ściągania płyt GK. W ten sposób można zaoszczędzić sporo gotówki i cennego czasu. Dzięki bezinwazyjnej metodzie, można dokonać naprawy uszkodzeń nawet w przeciągu kilku godzin. Kluczem do sukcesu jest to, aby wytworzyć specjalne poduszki powietrzne pomiędzy płytą GK, a uszkodzoną izolacją poddasza. W tym celu wykonuje się najczęściej specjalne otwory technologiczne przez które można wtłaczać powietrze, które uchodzić będzie oczywiście przez wszelkie nieszczelności w pokryciu dachowym. Luźny materiał izolacyjny zastępuje strumienie uchodzącego powietrza i dokładnie zatyka wszelkie nieszczelności.

Odstraszanie kun Lublin

Oprócz wyżej wymienionych materiałów, warto postawić na dodatkowe odstraszacze. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się odstraszacze ultradźwiękowe. Mowa tutaj oczywiście o specjalnym urządzeniu emitującym ultradźwięki. 

Najskuteczniejszy jest jednak elektryczny pastuch na kuny którego przewody rozciągane są po obrysie całego dachu. Nasza firma wykonuje ponad 200 takich instalacji rocznie i znakomicie wiemy jak założyć urządzenie w taki sposób by odstraszacz kun nie został przez zwierze pominięty.

Naprawa izolacji dachu Lublin

W przypadku zniszczenia przez kuny ocieplenia poddasza warto zgłosić się do firmy Ekodocieplenia. Dlaczego? Na korzyść usługi świadczonej przez tą firmę przemawia nie tylko bogate doświadczenie, ale także wspomniane wcześniej bezinwazyjne działanie. Naprawa dachu następuje w całości z zewnątrz, dzięki czemu usterkę można naprawić w sprawny i stosunkowo mało kosztowny sposób. 

Ważny jest również fakt, iż nasza firma realizuje naprawy w ramach ubezpieczenia domu. W związku z czym, większość kosztów pokrywa ubezpieczyciel a nie właściciel domu. 

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy