Infolinia: (+48) 799 399 982
FIRMA LIKWIDUJĄCA KUNY JASŁO

Z pozoru kuny to niegroźne zwierzęta, potrafią jednak wyrządzić spore szkody na naszym poddaszu. Wielu właścicieli domów boryka się z problemem zniszczonej ilozacji przez te właśnie szkodniki. Jak sobie z nimi radzić i jak naprawić dach po tych szkodnikach? Jako firma likwidująca kuny w Jaśle, zajmujemy się kompleksową realizacją usługi, jaką jest naprawa dachu po kunie. Poza tym montujemy nowoczesne pastuchy na te gryzonie, a nasze usługi wykonujemy na terenie całego kraju.

FIRMA LIKWIDUJĄCA KUNY JASŁO

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Jasło 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Jasło 4. Odstraszanie kun Jasło 5. Naprawa izolacji dachu Jasło

Naprawa dachu po kunie Jasło

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy. Ta nieinwazyjna metoda może być wykorzystana nawet w sytuacji, kiedy kuna przegryzła folię paroprzepuszczalną. Dobra firma naprawi dach w ciągu zaledwie kilku godzin, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Demontowanie poszycia dachu nie jest konieczne, ponieważ usterki usuwane są tylko miejscowo. Wówczas izolacja zniszczona przez kuny naprawiana jest tylko w objętych awarią fragmentach. 

Cały proces rozpoczyna się od oszacowania zniszczeń przy użyciu profesjonalnego  termowizora i punktowych odkrywek, następnie naprawia się membranę dachową i wdmuchuje wełnę celulozową.

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

Naprawa dachu po kunie w większości przypadków polega na zdjęciu pokrycia i usunięciu starej wełny. Najczęściej wykorzystuje się do tego metodę ciśnieniowego wdmuchiwania wełny celulozowej, która ma sypką postać i składa się w dużej mierze z soli baru. Kuny reagują na te związki bardzo źle, ponieważ podrażniają one ich śluzówki. Dzięki temu metoda działa również zapobiegawczo, odstraszając potencjalne szkodniki. Nowy surowiec wdmuchuje się w miejsce starego. Należy upewnić się, że zanieczyszczony materiał izolacyjny został całkowicie usunięty.

Kuna na poddaszu Jasło

Naprawa termoizolacji na poddaszu nie wymaga zdejmowania płyt GK. Za pomocą specjalnych otworów technologicznych pomiędzy płyty a uszkodzone fragmenty izolacji wdmuchiwane jest powietrze, dzięki czemu tworzą się tzw. poduszki powietrzne. Powietrze wydostaje się przez nieszczelności w dachu, a luźny materiał izolacyjny blokuje jego strumienie i skutecznie wypełnia wszystkie szczeliny.

Odstraszanie kun Jasło

Wymienione powyżej sposoby walki z kunami i naprawiania dachu są wysoce skuteczne. Jeśli jednak zależy nam na odstraszaniu kun, aby uniknąć w przyszłości nieprzyjemnych sytuacji, najlepsze efekty zapewniają specjalne pastuchy oraz urządzenia ultradźwiękowe. Ostatnimi czasy bardzo popularny wśród właścicieli domów stał się elektryczny pastuch. Nasza firma rocznie montuje ponad 200 pastuchów elektrycznych. Ich przewody są rozciągane po całej długości dachu, a żaden z gryzoni nie ma najmniejszych szans na ominięcie konstrukcji.

Naprawa izolacji dachu Jasło

W przypadku uciążliwych szkód wyrządzonych przez kuny, warto zwrócić się o wsparcie do firmy wykonującej ekodocieplenia. Tego typu przedsiębiorstwa dysponują bowiem solidnym sprzętem i posiadają niezbędne doświadczenie. Wykonują swoją pracę jedynie z pozycji zewnętrznej, co przekłada się oczywiście na niższe koszty usługi i skrócony czas naprawy. Nasza firma oferuje również naprawę dachu w ramach ubezpieczenia, w tej sytuacji klient nie musi pokrywać całości kosztów.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy