Infolinia: (+48) 799 399 982
Firma likwidująca kuny Dzierżoniów

Kuny to z pozoru niegroźne zwierzęta, które potrafią jednak przyczynić się do zniszczenia termoizolacji poddasza. Walczą z nimi właściciele domów z całej Polski, dlatego warto wyedukować się z zakresu skutecznej walki z tymi szkodnikami. Jako firma likwidująca kuny w Dzierżoniowie, zajmujemy się kompleksową realizacją usługi, jaką jest naprawa dachu po kunie. Nasze usługi są w pełni kompleksowe, ponieważ oprócz naprawy dachu oferujemy również montaż nowoczesnych pastuchów na te gryzonie.

Firma likwidująca kuny Dzierżoniów

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Dzierżoniów 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Dzierżoniów 4. Odstraszanie kun Dzierżoniów 5. Naprawa izolacji dachu Dzierżoniów

Naprawa dachu po kunie Dzierżoniów

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy. Kuna domowa potrafi przegryźć i zniszczyć folię paroprzepuszczalną, ale na szczęście zastosowanie techniki ciśnieniowej i tak jest możliwe. Czas trwania naprawy nie przekracza zazwyczaj kilku godzin, a doświadczona firma reperuje ubytki tylko miejscowo, dzięki czemu nie ma potrzeby demontowania poszycia dachu. Wówczas izolacja zniszczona przez kuny naprawiana jest tylko w niezbędnych fragmentach. Cały proces zawsze rozpoczynamy od zdiagnozowania usterek (przy użyciu termowizji i punktowych odkrywek), aby następnie naprawić membranę dachu i wdmuchać celulozę.

 

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

Naprawa dachu po kunie w większości przypadków polega na zdjęciu pokrycia i usunięciu starej wełny. Tak jak już zostało wspomniane, najczęściej wykorzystuje się tutaj metodę wdmuchiwania wełny celulozowej, która ma sypką postać, a jej skład skutecznie odstrasza kuny, ponieważ gryzonie te nie tolerują związków zawartych w celulozie. 

Niezwykle ważne jest, aby zanieczyszczony przez szkodniki materiał dokładnie usunąć i zastąpić nowym, celulozowym surowcem.

Kuna na poddaszu Dzierżoniów

Podczas naprawy izolacji termicznej poddasza nie ma potrzeby zdejmowania pojedynczych płyt GK. Nasza firma wykorzystuje najnowszą technologię, jaką jest tworzenie specjalnych poduszek powietrznych przez otwory technologiczne. Wdmuchiwane powietrze zbiera się pomiędzy płytą GK a uszkodzonym fragmentem izolacji. Uchodzi ono przez wszelkie nieszczelności w dachu, które z kolei luźny materiał izolacyjny skutecznie zatyka.

Odstraszanie kun Dzierżoniów

Oprócz powyższych materiałów, warto wykorzystać również inne, również skuteczne odstraszacze, np. te wykorzystujące do swojej pracy ultradźwięki. Najlepsze efekty zapewnia jednak elektryczny pastuch na kuny, którego żaden gryzoń nie jest w stanie ominąć. Rocznie montujemy nawet 200 tego typu konstrukcji, które instaluje się na całej długości pokrycia dachowego. Możemy zatem zagwarantować usługę wykonaną na najwyższym poziomie.

Naprawa izolacji dachu Dzierżoniów

Jeśli poddasze twojego domu zostało zniszczone przez gryzonie, skontaktuj się z firmą oferującą ekodocieplenia. Tego typu przedsiębiorstwa dysponują bowiem solidnym sprzętem i posiadają niezbędne doświadczenie, a co najważniejsze – wykonują naprawy tylko z pozycji zewnętrznej! Jeśli chodzi o kwestię polis ubezpieczeniowych, to nasza firma jak najbardziej je respektuje. Wówczas zdecydowaną większość kosztów związanych z naprawą pokrywa firma ubezpieczeniowa, a nie właściciel nieruchomości.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy