Infolinia: (+48) 799 399 982
FIRMA LIKWIDUJĄCA KUNY PRZEMYŚL

Z pozoru kuny to niegroźne zwierzęta, jednak potrafią wyrządzić naprawdę spore szkody. Najczęściej ich ofiarą padają właściciele domów, w których kuny niszczą izolację termiczną dachów. Jak sobie z nimi radzić i jak naprawić dach po tych szkodnikach? Nasza firma likwidująca kuny w Przemyślu, zajmuje się kompleksową realizacją usługi, jaką jest naprawa dachu po kunie. Poza tym montujemy nowoczesne pastuchy na te gryzonie. Nasze usługi oferujemy na terenie całego kraju.

FIRMA LIKWIDUJĄCA KUNY PRZEMYŚL

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Przemyśl 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Przemyśl 4. Odstraszanie kun Przemyśl 5. Naprawa izolacji dachu Przemyśl

Naprawa dachu po kunie Przemyśl

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy. Nawet jeśli kuna przegryzła folię paroprzepuszczalną, wykorzystanie tej metody i tak jest możliwe. Dobra firma naprawi dach w ciągu zaledwie kilku godzin, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Nie demontujemy poszycia dachu, a usuwamy usterki miejscowo. Wówczas izolacja zniszczona przez kuny naprawiana jest tylko w objętych awarią fragmentach. Przy wykorzystaniu tej metody nie m a potrzeby demontażu dachu. Usterki usuwane są miejscowo, a zniszczona izolacja tylko we fragmentach objętych awarią.

Proces polega na oszacowaniu zniszczeń przy użyciu profesjonalnego  termowizora i punktowych odkrywek. W dalszej kolejności naprawiana jest membrana dachowa, a na koniec wdmuchiwana jest wełna celulozowa.

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

Naprawa dachu po kunie w większości przypadków wiąże się ze zdjęciem pokrycia i usunięciem starej wełny. Najczęściej wykorzystuje się do tego metodę ciśnieniowego wdmuchiwania wełny celulozowej, która w swoim składzie zawiera związki soli baru, dzięki czemu dodatkowo odstrasza kuny podrażniając ich śluzówki. Gryzonie wobec tego najczęściej nie wracają już na posesję domu. Trzeba pamiętać, aby materiał izolacyjny zniszczony przez szkodniki został całkowicie usunięty. W jego miejsce należy wdmuchać nowy surowiec. Sypka postać wełny celulozowej znacznie ułatwia to zadanie.

Kuna na poddaszu Przemyśl

Dzięki nowoczesny metodom, naprawa termoizolacji na poddaszu nie musi wiązać się ze zdejmowaniem płyt GK. Za pomocą specjalnych otworów technologicznych pomiędzy płyty a uszkodzone fragmenty izolacji wdmuchuje się powietrze, dzięki czemu tworzą się tzw. poduszki powietrzne. Następnie uchodzi ono przez wszelkie szczeliny w dachu, a luźny materiał izolacyjny zatyka wszystkie nieszczelności blokując jego strumienie.

Odstraszanie kun Przemyśl

Wymienione powyżej sposoby walki z kunami i naprawiania dachu są oczywiście skuteczne, ale najlepsze efekty zapewniają mimo wszystko specjalne pastuchy, w tym elektryczny pastuch na kuny, który w ostatnim czasie stał się bardzo popularny wśród właścicieli domów. W walce z kunami skuteczne są również urządzenia ultradźwiękowe. Nasza firma rocznie montuje ponad 200 pastuchów elektrycznych. Ich przewody są rozciągane po całej długości dachu, co zapewnia, że żaden gryzoń nie będzie w stanie dostać się na nasze poddasze .

Naprawa izolacji dachu Przemyśl

W przypadku uciążliwych szkód wyrządzonych przez kuny, warto zwrócić się o wsparcie do firmy wykonującej ekodocieplenia. Tego typu przedsiębiorstwa dysponują bowiem solidnym sprzętem i posiadają niezbędne doświadczenie. Umożliwia im to wykonanie pracy jedynie z pozycji zewnętrznej, co w rezultacie przekłada się na mniejsze koszta oraz krótszy czas naprawy. Nasza firma oferuje naprawy również w ramach ubezpieczenia domu. Wówczas zdecydowana większość kosztów zostaje po stronie ubezpieczyciela.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy