Infolinia: (+48) 799 399 982
FIRMA LIKWIDUJĄCA KUNY NIEPOŁOMICE

Kuny to z pozoru niegroźne zwierzęta, które potrafią wyrządzić spore szkody. Doświadczają tego przede wszystkim właściciele domów, ponieważ gryzonie niszczą izolację termiczną dachów. Jak sobie z nimi radzić i jak naprawić dach po tych szkodnikach? Jako firma likwidująca kuny w Niepołomicach, zajmujemy się kompleksową realizacją usługi, jaką jest naprawa dachu po kunie. Działamy na terenie całego kraju oraz dodatkowo oferujemy montaż nowoczesnych pastuchów, które zabezpieczają dach przed tymi gryzoniami.

FIRMA LIKWIDUJĄCA KUNY NIEPOŁOMICE

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Niepołomice 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Niepołomice 4. Odstraszanie kun Niepołomice 5. Naprawa izolacji dachu Niepołomice

Naprawa dachu po kunie Niepołomice

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy. Nawet jeśli kuna przegryzła folię paroprzepuszczalną, wykorzystanie tej metody i tak jest możliwe. Warto postawić na firmę, która specjalizuje się w naprawach dachów. oszczędność czasu i pieniędzy. Nie demontujemy poszycia dachu, a usuwamy usterki miejscowo. W efekcie izolacja zniszczona przez kuny naprawiana jest tylko w objętych awarią fragmentach. 

Proces naprawy dachu rozpoczynamy od oszacowania zniszczeń przy użyciu profesjonalnego  termowizora i punktowych odkrywek. W dalszej kolejności naprawiamy membranę dachową i wdmuchujemy wełnę celulozową.

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

Naprawa dachu po kunie w większości przypadków wiąże się ze zdjęciem pokrycia i starannym usunięciem starej wełny. Najczęściej wykorzystuje się do tego metodę ciśnieniowego wdmuchiwania wełny celulozowej, która ma sypką postać i składa się w dużej mierze z soli baru. Kuny reagują na te związki bardzo źle, ponieważ podrażniają one ich śluzówki. Gryzonie wobec tego najczęściej nie wracają już na posesję domu. Należy upewnić się, że materiał izolacyjny zniszczony przez szkodniki został całkowicie usunięty, to w jego miejsce należy wdmuchiwać nowy surowiec.

Kuna na poddaszu Niepołomice

Podczas dokonywania naprawy termoizolacji na poddaszu nie ma potrzeby zdejmowania płyt GK. Za pomocą specjalnych otworów technologicznych pomiędzy płyty a uszkodzone fragmenty izolacji wdmuchiwane jest powietrze, dzięki czemu tworzą się tzw. poduszki powietrzne. Podczas gdy powietrze wydostaje się przez szczeliny w dachu, luźny materiał blokuje jego strumień jednocześnie blokując wszelkie nieszczelności.

Odstraszanie kun Niepołomice

Wymienione powyżej sposoby walki z kunami i naprawiania dachu są oczywiście skuteczne, jeśli jednak chcemy działać zapobiegawczo, aby uniknąć problemu w przyszłości, warto rozważyć zakup odstraszacza na kuny. Ostatnimi czasy bardzo popularnym wyborem jest elektryczny pastuch na kuny. Warto również zwrócić uwagę na urządzenia ultradźwiękowe. Nasza firma rocznie montuje ponad 200 pastuchów elektrycznych. Ich przewody są rozciągane po całej długości dachu, a żaden z gryzoni nie ma najmniejszych szans na ominięcie konstrukcji.

Naprawa izolacji dachu Niepołomice

W przypadku uciążliwych szkód wyrządzonych przez kuny, warto zwrócić się o wsparcie do firmy wykonującej ekodocieplenia. Firmy te często mają dostęp do profesjonalnego sprzętu oraz posiadają wieloletnie doświadczenie, które pozwoli na skuteczne przeprowadzenie usługi. Wykonują swoją pracę jedynie z pozycji zewnętrznej, co przekłada się oczywiście na niższe koszty usługi i skrócony czas naprawy. Nasza firma oferuje naprawy również w ramach ubezpieczenia domu, w takiej sytuacji to ubezpieczyciel pokrywa większość kosztów.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy