Infolinia: (+48) 799 399 982
Firma likwidująca kuny Mikołów

Gryzonie te spotkać można w całej Polsce, dlatego warto wiedzieć, jak z nimi walczyć. Niszczą one izolację termiczną poddasza, a że spotkać je można na terenie całej Polski, zdecydowanie warto zaopatrzyć się w wiedzę i narzędzia do ich odstraszania. Jako firma likwidująca kuny w Mikołowie, zajmujemy się kompleksową realizacją usługi, jaką jest naprawa dachu po kunie. Nasze kompleksowe usługi kierujemy do właścicieli domów z całego kraju. Nie tylko reperujemy dachy, ale montujemy również specjalne odstraszacze na kuny. 

Firma likwidująca kuny Mikołów

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Mikołów 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Mikołów 4. Odstraszanie kun Mikołów 5. Naprawa izolacji dachu Mikołów

Naprawa dachu po kunie Mikołów

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy. Nawet jeśli kuna przegryzła folię paroprzepuszczalną, wykorzystanie tej metody i tak jest możliwe. Cały proces jest stosunkowo szybki i nie zajmuje więcej niż kilka godzin. Solidna i doświadczona firma nie potrzebuje demontażu pokrycia dachu, a usterki usuwane są nawet z trudno dostępnych miejsc.

Izolacja zniszczona przez kuny jest wówczas reperowana tylko tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Cała procedura rozpoczyna się od zlokalizowania ubytków przy użyciu termowizora i punktowych odkrywek, a w dalszej kolejności wdmuchiwana jest celuloza w sypkiej postaci.

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

Naprawa dachu po kunie w większości przypadków polega na zdjęciu pokrycia i usunięciu starej wełny. Najczęściej stosujemy tu wspomnianą wyżej metodę, która skutecznie chroni dach przed kunami. W skład celulozy wchodzą bowiem sole baru. Związki te drażnią błony śluzowe gryzoni i zmniejszają ryzyko ich powrotu na posesję domu. Materiał izolacyjny, który szkodniki zdążyły już zniszczyć, zostaje przez nas usunięty, a w jego miejsce wdmuchuje się zupełnie nowy surowiec.

Kuna na poddaszu Mikołów

Doświadczona firma Ekodocieplenia naprawi izolację termiczną dachu bez ingerowania w jego strukturę. Za pomocą specjalnych otworów technologicznych pomiędzy płyty a uszkodzone fragmenty izolacji wdmuchiwane jest powietrze, dzięki czemu tworzą się tzw. poduszki powietrzne. Wylatuje ono przez szczeliny w dachu, a pozostały materiał izolacyjny zastępuje strumienie uchodzącego powietrza i dokładnie zatyka wszelkie nieszczelności.

Odstraszanie kun Mikołów

Poza wymienionymi materiałami, rekomendujemy również zastosowanie specjalnych odstraszaczy na kuny. Na popularności zyskują urządzenia emitujące ultradźwięki, jednak jako specjaliści polecamy elektryczny pastuch na kuny, którego przewody są rozciągane po całej długości dachu, a żaden z gryzoni nie ma najmniejszych szans na ominięcie konstrukcji. Rocznie montujemy nawet 200 tego typu konstrukcji, dlatego śmiało możemy nazywać siebie specjalistami w tej dziedzinie. 

Naprawa izolacji dachu Mikołów

W przypadku zniszczenia warstwy termoizolacyjnej przez kuny, warto zwrócić się o pomoc do firmy, która oferuje ekodocieplenia. Możesz wówczas liczyć na profesjonalne wsparcie oraz szybką i tanią naprawdę dachu z pozycji zewnętrznej. Poza tym fachowcy pracują tylko z pozycji zewnętrznej, dzięki czemu cały proces naprawy przebiega bezinwazyjnie. Nasza firma wykonuje również naprawy w ramach polisy ubezpieczeniowej, a zatem większość kosztów bierze na siebie ubezpieczyciel, a nie właściciel lokalu.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy