Infolinia: (+48) 799 399 982
FIRMA LIKWIDUJĄCA KUNY ŁAZISKA GÓRNE

Kuny z pozoru mogą wydawać się niegroźne, jeśli jednak dostaną się na nasze poddasze, można szybko się przekonać, że są to bardzo uciążliwe szkodniki. Najczęściej ich ofiarą padają właśnie właściciele domów, ponieważ gryzonie niszczą izolację termiczną dachów. Jak sobie z nimi radzić i jak naprawić dach po tych szkodnikach? Jako firma likwidująca kuny w Łaziskach Górnych, zajmujemy się kompleksową realizacją usługi, jaką jest naprawa dachu po kunie. Poza tym montujemy nowoczesne pastuchy na te gryzonie, a nasze usługi przeprowadzamy na terenie całej Polski.

FIRMA LIKWIDUJĄCA KUNY ŁAZISKA GÓRNE

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Łaziska Górne 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Łaziska Górne 4. Odstraszanie kun Łaziska Górne 5. Naprawa izolacji dachu Łaziska Górne

Naprawa dachu po kunie Łaziska Górne

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy. Nawet jeśli kuna przegryzła folię paroprzepuszczalną, wykorzystanie tej metody i tak jest możliwe. Dobra firma naprawi dach w ciągu zaledwie kilku godzin, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Z użyciem profesjonalnego sprzętu, firma jest w stanie naprawić zniszczoną izolację jedynie w objętych awarią fragmentach. 

Proces naprawy należy rozpocząć od oszacowania zniszczeń przy użyciu profesjonalnego  termowizora i punktowych odkrywek. Pozwala to zlokalizować miejscowe usterki, przez co nie ma konieczności zdejmowania pokrycia dachu. W dalszej kolejności naprawia się membranę dachową i wdmuchuje nową wełnę celulozową.

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

W celu naprawy dachu po kunie, najczęściej konieczne jest zdjęcie pokrycia i usunięcie starej, zanieczyszczonej wełny. Najczęściej wykorzystuje się do tego metodę ciśnieniowego wdmuchiwania wełny celulozowej, która składa się w dużej mierze z soli baru i posiada sypką postać, która umożliwia wdmuchiwanie wełny i przeprowadzenie naprawy bezinwazyjnie. Dodatkowo skład wełny skutecznie odstrasza kuny, związki soli baru podrażniają śluzówki gryzoni, zniechęcając je do ponownego powrotu na naszą posesję. Trzeba pamiętać, aby materiał izolacyjny zniszczony przez szkodniki został całkowicie usunięty. W jego miejsce należy wdmuchiwać nowy surowiec.

Kuna na poddaszu Łaziska Górne

Podczas dokonywania naprawy termoizolacji na poddaszu nie ma potrzeby zdejmowania płyt GK, cały proces jest wykonywany z pozycji zewnętrznej. W tym celu tworzy się specjalne otwory technologiczne, następnie pomiędzy płyty a uszkodzone fragmenty izolacji wdmuchiwane jest powietrze, w wyniku czego tworzą się tzw. poduszki powietrzne. Uchodzi ono przez wszelkie szczeliny w dachu, a luny materiał izolacyjny blokuje jego strumienie i skutecznie zatyka wszelkie nieszczelności.

Odstraszanie kun Łaziska Górne

Wymienione powyżej sposoby walki z kunami i naprawiania dachu są oczywiście skuteczne, ale warto dodatkowo zainwestować w specjalne odstraszacze, aby uniknąć problemu w przyszłości. Częstym wyborem są urządzenia ultradźwiękowe, jednak ostatnimi czasy właściciele domów coraz częściej decydują się na specjalne pastuchy. Szczególnie popularny stał się elektryczny pastuch na kuny. Nasza firma rocznie montuje ponad 200 takich pastuchów. Ich przewody są rozciągane po całej długości dachu, a żaden z gryzoni nie ma najmniejszych szans na ominięcie konstrukcji.

Naprawa izolacji dachu Łaziska Górne

W przypadku uciążliwych szkód wyrządzonych przez kuny, warto zwrócić się o wsparcie do firmy wykonującej ekodocieplenia. Tego typu przedsiębiorstwa posiadają niezbędne doświadczenie i często dysponują profesjonalnym sprzętem, który umożliwia wykonanie naprawy jedynie z pozycji zewnętrznej. W efekcie, przekłada się to oczywiście na niższe koszty usługi i skrócony czas naprawy. Nasza firma oferuje naprawy również w ramach ubezpieczenia domu. Wówczas zdecydowana większość kosztów zostaje po stronie ubezpieczyciela.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy