Infolinia: (+48) 799 399 982
FIRMA LIKWIDUJĄCA KUNY KOZY

Kuny to niewielkie, z pozoru niegroźne zwierzęta, jednak potrafią one wyrządzić duże szkody. Gryzonie te są szczególnie uciążliwe dla właścicieli domów, potrafią zniszczyć izolację termiczną jeśli uda im się dostać na poddasze. Jak naprawić dach po tych szkodnikach i w jaki sposób zapobiegać temu problemowi? Jako firma likwidująca kuny w Kozach, zajmujemy się kompleksową realizacją usługi, jaką jest naprawa dachu po kunie. Poza tym montujemy nowoczesne pastuchy na te gryzonie. Działamy na terenie całego kraju.

FIRMA LIKWIDUJĄCA KUNY KOZY

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Kozy 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Kozy 4. Odstraszanie kun Kozy 5. Naprawa izolacji dachu Kozy

Naprawa dachu po kunie Kozy

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy. Wykorzystanie tej metody możliwe jest nawet w sytuacji, gdy kuna przegryzła folię paroprzepuszczalną. Warto jest wybrać dobrą firmę z doświadczeniem, która wykona usługę w ciągu kilku godzin, co w rezultacie przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Nie demontujemy poszycia dachu, a usuwamy usterki miejscowo. Wówczas izolacja zniszczona przez kuny naprawiana jest tylko w objętych awarią fragmentach. 

Cały proces rozpoczyna się od oszacowania zniszczeń przy użyciu profesjonalnego  termowizora i punktowych odkrywek. W dalszej kolejności naprawiamy membranę dachową i wdmuchujemy wełnę celulozową.

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

Naprawa dachu po kunie w większości przypadków polega na zdjęciu pokrycia i usunięciu starej wełny. W tym wypadku najczęściej wykorzystuje się metodę ciśnieniowego wdmuchiwania wełny celulozowej. Wełna ta w dużej mierze składa się z soli baru, która podrażnia śluzówki gryzoni. Ten drażniący składnik zniechęca kuny do powrotu na naszą posesję.. Trzeba pamiętać, aby materiał izolacyjny zniszczony przez szkodniki został całkowicie usunięty. W jego miejsce należy wdmuchiwać nowy surowiec.

Kuna na poddaszu Kozy

Aby uniknąć konieczności zdejmowania płyt GK podczas dokonywania naprawy termoizolacji na poddaszu, wykonuje się specjalne otwory technologiczne. Następnie pomiędzy płyty a uszkodzone fragmenty izolacji wdmuchiwane jest powietrze, w efekcie czego tworzą się tzw. poduszki powietrzne. Powietrze wydostaje się przez wszelkie szczeliny w dachu, a luźny materiał izolacyjny blokuje jego strumienie i skutecznie zatyka wszelkie nieszczelności.

Odstraszanie kun Kozy

Wymienione powyżej sposoby walki z kunami i naprawiania dachu są oczywiście skuteczne, ale najlepsze efekty zapewniają mimo wszystko specjalne pastuchy i urządzenia ultradźwiękowe. Najczęstszym wyborem jest elektryczny pastuch, który jest wysoce skuteczny w walce z kunami. Nasza firma rocznie montuje ponad 200 pastuchów. Ich przewody są rozciągane po całej długości dachu, a żaden z gryzoni nie ma najmniejszych szans na ominięcie konstrukcji.

Naprawa izolacji dachu Kozy

Jeśli niefortunnie padniesz ofiarą kuny, która zniszczyła izolację twojego dachu, warto zwrócić się o pomoc do firmy wykonującej ekodocieplenia. Tego typu przedsiębiorstwa dysponują bowiem solidnym sprzętem i posiadają niezbędne doświadczenie. Umożliwia im to wykonanie pracy jedynie z pozycji zewnętrznej, co przekłada się w efekcie na niższe koszty usługi i skrócony czas naprawy. Nasza firma oferuje naprawy również w ramach ubezpieczenia domu. Wówczas zdecydowana większość kosztów zostaje po stronie ubezpieczyciela.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy