Infolinia: (+48) 799 399 982
FIRMA LIKWIDUJĄCA KUNY BRENNA

Z pozoru kuny to niegroźne zwierzęta, jednak potrafią wyrządzić naprawdę spore szkody. Te gryzonie to wyjątkowo uciążliwy problem dla właścicieli domów, potrafią dostać się na poddasze i zniszczyć izolację termiczną dachu. Jak sobie z nimi radzić i jak naprawić dach po tych szkodnikach? Nasza firma likwidująca kuny w Brennie, zajmuje się kompleksową realizacją usługi, jaką jest naprawa dachu po kunie. Ponadto oferujemy montaż nowoczesnych odstraszaczy na kuny, a nasze usługi wykonujemy na terenie całej Polski.

FIRMA LIKWIDUJĄCA KUNY BRENNA

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Brenna 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Brenna 4. Odstraszanie kun Brenna 5. Naprawa izolacji dachu Brenna

Naprawa dachu po kunie Brenna

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy. Tę metodę można wykorzystać nawet w sytuacji, gdy kuna przegryzła folię paroprzepuszczalną. Dobra firma naprawi dach w ciągu zaledwie kilku godzin, co oznacza nie tylko oszczędność czasu, ale również niższe koszty naprawy. Metoda jest zupełnie bezinwazyjna, nie ma konieczności demontowania pokrycia, a wszelkie usterki usuwane są miejscowo. 

Cały proces rozpoczyna się od oszacowania zniszczeń przy użyciu profesjonalnego  termowizora i punktowych odkrywek. Dzięki temu izolacja zniszczona przez kuny naprawiana jest tylko w objętych awarią fragmentach. W dalszej kolejności naprawiana jest membrana dachowa i na koniec wdmuchuje się wełnę celulozową.

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

Naprawa dachu po kunie w większości przypadków polega na zdjęciu pokrycia i usunięciu starej wełny. Najczęściej wykorzystuje się do tego metodę ciśnieniowego wdmuchiwania wełny celulozowej. Ma ona sypką postać, która umożliwia wdmuchiwanie tego surowca przez szczeliny, i dodatkowo w dużej mierze składa się z soli baru. Związki te podrażniają śluzówki gryzoni, przez co kuny są zniechęcone do powrotu na naszą posesję. Należy upewnić się, że materiał izolacyjny zniszczony przez szkodniki został całkowicie usunięty. W jego miejsce należy wdmuchiwać nowy surowiec.

Kuna na poddaszu Brenna

Podczas dokonywania naprawy termoizolacji na poddaszu nie ma potrzeby zdejmowania płyt GK. Pomiędzy płyty, a uszkodzone fragmenty izolacji, przy pomocy wykonanych wcześniej otworów technologicznych wdmuchuje się powietrze. W ten sposób powstają tak zwane ‘poduszki powietrzne’. Wdmuchiwane powietrze następnie uchodzi przez wszelkie szczeliny w dachu, a luźny materiał izolacyjny blokuje jego strumienie i skutecznie zatyka wszelkie nieszczelności.

Odstraszanie kun Brenna

Wymienione powyżej sposoby walki z kunami i naprawiania dachu są oczywiście skuteczne, ale najlepsze efekty zapewniają mimo wszystko specjalne pastuchy. Warto zwrócić również uwagę na urządzenia ultradźwiękowe, jednak w ostatnim czasie popularnym wyborem stał się elektryczny pastuch na kuny. Jego przewody są rozciągane po całej długości dachu, a żaden z gryzoni nie ma najmniejszych szans na ominięcie konstrukcji. Nasza firma rocznie montuje ponad 200 takich pastuchów, dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zagwarantować szybką i skuteczną instalację.

Naprawa izolacji dachu Brenna

W przypadku uciążliwych szkód wyrządzonych przez kuny, warto zwrócić się o wsparcie do firmy wykonującej ekodocieplenia. Tego typu przedsiębiorstwa dysponują bowiem solidnym sprzętem i posiadają niezbędne doświadczenie. Umożliwia im to wykonanie naprawy jedynie z pozycji zewnętrznej, co w rezultacie przekłada się na niższe koszty i krótszy czas naprawy. Nasza firma oferuje naprawy również w ramach ubezpieczenia domu. Wówczas zdecydowana większość kosztów zostaje po stronie ubezpieczyciela.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy