Infolinia: (+48) 799 399 982
Firma likwidująca kuny Adamów

Kuny znane są wśród właścicieli domów ze swoich szkodliwych poczynań. Często niszczą one izolację termiczną dachu. Te uciążliwe zwierzęta spotkać można w całej Polsce, dlatego zdecydowanie warto zasięgnąć nieco specjalistycznej wiedzy, w jaki sposób z nimi walczyć. My – firma likwidująca kuny w Adamowie, oferujemy kompleksową usługę, jaką jest naprawa dachu po kunie. Działamy na terenie całego kraju. Zajmujemy się usuwaniem usterek z izolacji termicznej, a poza tym instalujemy specjalne pastuchy, które skutecznie odstraszają kuny.

Firma likwidująca kuny Adamów

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Adamów 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Adamów 4. Odstraszanie kun Adamów 5. Naprawa izolacji dachu Adamów

Naprawa dachu po kunie Adamów

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy.  Kuna domowa potrafi rozerwać folię paroprzepuszczalną, ale wdmuchiwanie wełny celulozowej mimo to jest możliwe, ponieważ nasza firma działa kompleksowo. Reperowanie izolacji dachu tym sposobem jest sprawne i nie wiąże się z koniecznością rozbiórki całego zadaszenia.

Kolejną zaletą metody ciśnieniowej jest fakt, że można wykonać kompleksową naprawdę nawet w trudno dostępnych miejscach. Technika wdmuchiwania wełny celulozowej nie wymaga rozbierania dachu i usuwania całej warstwy izolacyjnej. Usterki usuwane są miejscowo, a izolacja zniszczona przez kuny reperowana tylko tam, gdzie jest to konieczne. Nasza firma oferuje kompleksowe usługi tj. weryfikacja ubytków w izolacji za pomocą termowizora oraz punktowych odkrywek, pełną naprawę membrany dachowej oraz ostateczne wdmuchiwanie celulozy.

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

Naprawa dachu po kunie w większości przypadków polega na zdjęciu pokrycia i usunięciu starej wełny. Jak już wspomnieliśmy powyżej, najczęściej w tym celu wykorzystuje się metodę wdmuchiwania celulozy. Sposób ten znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że kuna nie wróci. Skład wełny celulozowej opiera się w dużej mierze na solach boru, które podrażniają błony śluzowe tych zwierząt. Celuloza w przeciwieństwie do klasycznej wełny mineralnej ma sypką postać.

Warto dodać, że zanieczyszczony przez kuny surowiec izolacyjny trzeba usunąć, a w jego miejsce wdmuchać wełnę celulozową.

 

Kuna na poddaszu Adamów

Profesjonalna firma potrafi naprawić izolację poddasza bez konieczności zdejmowania płyt GK. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu. Taka metoda umożliwia usunięcie usterki nawet w ciągu kilku godzin. Najważniejszym czynnikiem jest wytworzenie specjalnych poduszek powietrznych pomiędzy płytą GK, a uszkodzoną izolacją poddasza. Dlatego zazwyczaj tworzone są precyzyjne otwory technologiczne, przez które można wtłaczać powietrze. Uchodzi ono przez wszelkie nieszczelności w pokryciu dachowym. Luźny materiał izolacyjny zastępuje strumienie uchodzącego powietrza i dokładnie zatyka wszelkie nieszczelności.

Odstraszanie kun Adamów

Oprócz powyższych materiałów, warto wykorzystać również inne, również skuteczne odstraszacze. Ostatnio niezwykle popularne stały się odstraszacze działające za pomocą ultradźwięków. Mamy tu na myśli oczywiście specjalistyczny sprzęt, który je wytwarza. Najlepsze efekty zapewnia jednak elektryczny pastuch na kuny, który montowany jest w obrębie całego dachu. Nasza firma instaluje ponad 200 tego typu pastuchów w ciągu roku. Dzięki temu udało nam się wypracować gotowy proces, jak zainstalować elektryczny pastuch na kuny, aby żadna z nich nie była w stanie go ominąć.

Naprawa izolacji dachu Adamów

Jeśli kuny zniszczą ocieplenie poddasza, warto skorzystać z usług firmy oferującej Ekodocieplenia, przede wszystkim z uwagi na doskonałe zaplecze techniczne i bogate doświadczenie tego typu przedsiębiorstw. Firmy Ekodocieplenia naprawiają dach tylko z pozycji zewnętrznej, dzięki czemu szkoda zostaje usunięta szybko, sprawnie i stosunkowo tanio. Istotna jest także kwestia ubezpieczenia domu. Nasza firma wykonuje naprawy w ramach polisy, a zatem większość kosztów bierze na siebie ubezpieczyciel, a nie właściciel lokalu.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy