Infolinia: (+48) 799 399 982
Firma likwidująca kuny Czechowice-Dziedzice

Z pozoru kuny to niegroźne zwierzęta, jednak potrafią wyrządzić naprawdę spore szkody. Doświadczają tego przede wszystkim właściciele domów, ponieważ gryzonie niszczą izolację termiczną dachów. Jak sobie z nimi radzić i jak naprawić dach po tych szkodnikach? Jako firma likwidująca kuny w Węgrzcach, zajmujemy się kompleksową realizacją usługi, jaką jest naprawa dachu po kunie. Swoją ofertę kierujemy do mieszkańców całego kraju. Skutecznie i sprawnie radzimy sobie z wszelkiego rodzaju usterkami izolacji termicznej. Ponadto oferujemy montaż specjalnych pastuchów, które skutecznie odstraszają kuny.

Firma likwidująca kuny Czechowice-Dziedzice

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się
Spis treści
1. Naprawa dachu po kunie Czechowice-Dziedzice 2. NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ 3. Kuna na poddaszu Czechowice-Dziedzice 4. Odstraszanie kun Czechowice-Dziedzice 5. Naprawa izolacji dachu Czechowice-Dziedzice

Naprawa dachu po kunie Czechowice-Dziedzice

Jedną z najpopularniejszych metod naprawy pokrycia dachowego po szkodach wyrządzonych przez kuny jest technika ciśnieniowego wdmuchiwania celulozy. Gryzonie przegryzają folię paroprzepuszczalną, ale mimo to możliwe jest wykonanie usługi wdmuchiwania wełny celulozowej. Wówczas izolacja zniszczona przez kuny naprawiana jest tylko w objętych awarią fragmentach. Naprawa izolacji dachu przebiega sprawnie i nie wymaga rozbiórki całego dachu, ponieważ wełna wdmuchiwana jest miejscowo. Cały proces rozpoczyna się od oszacowania zniszczeń przy użyciu profesjonalnego  termowizora i punktowych odkrywek. W dalszej kolejności naprawiamy membranę dachową i wdmuchujemy wełnę celulozową.

NAPRAWA DACHU PO KUNIE Z WYKORZYSTANIEM WEŁNY CELULOZOWEJ

Naprawa dachu po kunie w większości przypadków polega na zdjęciu pokrycia i usunięciu starej wełny. Najczęściej wykorzystuje się do tego metodę ciśnieniowego wdmuchiwania wełny celulozowej, która ma sypką postać i składa się w dużej mierze z soli baru. Kuny reagują na te związki bardzo źle, ponieważ podrażniają one ich śluzówki. Gryzonie wobec tego najczęściej nie wracają już na posesję domu. Warto dodać, że należu pozbyć się materiału izolacyjnego zanieczyszczonego przez kuny. W jego miejsce wdmuchiwana jest nowa celuloza.

Kuna na poddaszu Czechowice-Dziedzice

Podczas dokonywania naprawy termoizolacji na poddaszu nie ma potrzeby zdejmowania płyt GK. Takie rozwiązanie to nie tylko oszczędność czasu, ale również środków finansowych. Najważniejsze jest stworzenie poduszek powietrznych pomiędzy płytą GK, a uszkodzoną izolacją poddasza. Wykonujemy to za pomocą specjalnych otworów technologicznych. Wtłoczone powietrze uchodzi przez wszelkie szczeliny w dachu, a luźny materiał izolacyjny blokuje jego strumienie i skutecznie zatyka wszelkie nieszczelności. Taka technika jest niezwykle efektowna i gwarantuje długofalowe efekty.

Odstraszanie kun Czechowice-Dziedzice

Nowa izolacja termiczna odstraszy kunę, ale nie jest to rozwiązanie długofalowe. Najszybszy i długotrwały efekt zapewnia elektryczny pastuch na kuny, który instaluje się na całej długości pokrycia dachowego. Warto również zwrócić uwagę na urządzenia ultradźwiękowe. Nasza firma rocznie montuje ponad 200 tego typu pastuchów, dlatego śmiało możemy nazywać siebie specjalistami w tej dziedzinie. Żaden z gryzoni nie ma najmniejszych szans na ominięcie konstrukcji.

Naprawa izolacji dachu Czechowice-Dziedzice

W przypadku uciążliwych szkód wyrządzonych przez kuny, warto zwrócić się o wsparcie do firmy wykonującej ekodocieplenia. Nasi pracownicy wykonują swoją pracę jedynie z pozycji zewnętrznej, co przekłada się oczywiście na niższe koszty usługi i skrócony czas naprawy.

Co ważne, w przypadku polisy ubezpieczeniowej większość kosztów pokrywa operator polisy, a nie właściciel posesji.

Skontaktuj się

Nasz zespół doradzi i wykona usługę.

Porozmawiaj ze specjalistą

Skontaktuj się

Najnowsze wpisy