Docieplenia Celulozą

Wykonujemy docieplenia z wykorzystaniem innowacyjnych metod

Nasze ocieplenia są ekologiczne i wyjątkowo skuteczne

Wybór materiału którym ocieplamy nasze domy jest ogromnie ważny- powinien być on skuteczny- chronić budynek przed stratami ciepła, powodując oszczędność wydatków na ogrzewanie w zimie i chłodzenie w lecie. Powinien być bezpieczny- zabezpieczać dom przed wilgocią i szkodnikami a w razie pożaru zabezpieczać ściany przed zniszczeniem. W razie potrzeby uzupełnienia istniejącej już izolacji powinien być łatwy i szybki w rozprowadzeniu, nawet w najbardziej niedostępnych zakamarkach ścian i dachu. Ocieplanie celulozą jest sprytną i efektywną alternatywą dla tradycyjnych materiałów izolacyjnych, spełniając wszystkie powyższe wymagania. Te metoda  powszechnie wykorzystywana jest od lat w krajach skandynawskich i Europie Zachodniej oraz Ameryce Północnej.

Celuloza produkowana jest w 80-85% z papieru pozyskanego w wyniku recyklingu gazet, materiałów biurowych i kartonów. Rozdrobniony materiał poddawany jest impregnacji dzięki której odporny jest na insekty, wilgoć i jest ognioodporny.

Oszczędność

 

Materiały izolacyjne z celulozy mają niski  współczynnik przewodzenia ciepła Λ- a więc tworzy jednorodną przestrzeń chroniącą przed uciekaniem ciepła, dzięki temu wydamy mniej pieniędzy na ogrzewanie naszego domu, oszczędzając nasz czas i pieniądze. Dodatkowo wypełnienie celulozą nie powoduje powstawania mostków termicznych- dziur w izolacji, które są powodem znacznej utraty ciepła w naszych domach. Inwestycja w to rozwiązanie szybko się zwraca.

Bezpieczeństwo

 

Celuloza pomaga nam zabezpieczyć dom przed ogniem- pomimo że jest wykonana z papieru, jest ognioodporna- ulegając zwęgleniu przy otwartym kontakcie z ogniem. W tym czasie nie wydzielają się szkodliwe opary, ściany budynku nie zostają dodatkowo uszkodzone przez ogień a wręcz przeciwnie- dobrze wdmuchany materiał pomoże nam zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia.

Ten materiał zapewnia zachodzenie dyfuzji pary wodnej w pomieszczeniach- jeżeli w przegrodzie izolacyjnej pojawi się wilgoć to celuloza dzięki swojej budowie polegającej na systemie kanalików odprowadza wilgoć przez membranę dachową do atmosfery- dzięki temu zapewniamy że wilgoć nie osiądzie na ścianach, rozwijając pleśń i grzyby.

Dokładność

 

Celuloza znakomicie nadaje się do ocieplania całych budynków, ścian, dachu i stropodachów. Dobrze  sprawdza się jako główny materiał izolacyjny, zapewniając trwałe ocieplenie naszego domu.

Gdy na naszych budynkach osiada śnieg lub szron który szybko topnieje na wybranych częściach dachu,  jest to poważne ostrzeżenie dla nas że ciepło ucieka nam z domu. Wiatr wdzierający się do pokoi przez dachy i stropy to również poważny indykator tego że nasza izolacja jest nie szczelna. Finalnie- leśne szkodniki, takie jak kuny, mogą zasiać ogromne spustoszenie w ociepleniu budynków (więcej informacji w zakładce Naprawa Poddaszy). W tych i innych przypadkach uzupełnienie braków w izolacji wdmuchiwaną celulozą jest szybkim, skutecznym i trwałym rozwiązaniem naszych problemów.

Szybkość

 

Proces ocieplania celulozą jest bardzo sprawny i szybki- zazwyczaj budynek można ocieplić już w 1 dzień!

Ekologia

 

Materiał izolacyjny z celulozy wymaga niewiele energii żeby go wytworzyć- makulatura, papier, gazety i kartony użyte w tym przypadku pochodzą z użytku wtórnego   w procesie przetwarzania  wydzielana jest niewielka ilość dwutlenku węgla wydzielanego do atmosfery. Co więcej wybierając celulozę aktywnie wspieramy rozwój recyklingu – wykorzystując ponownie materiały które zbieramy i oddajemy jako makulaturę.

Fakty i mity na temat ocieplania celulozą

 

MIT: Wdmuchana celuloza opada z czasem, prowadząc do obniżenia efektywności ocieplenia.

Celuloza, będąc materiałem sypkim, pod wpływem grawitacji rzeczywiście opada. Fakt ten powinien być brany pod uwagę przez eksperta podczas procesu wdmuchiwania, który uzupełniając materiał pod wysokim ciśnieniem zapełnia wypełnienie właściwą ilością, tak aby nie było spadków w skuteczności ocieplenia.

MIT: Celuloza jest bardzo niebezpiecznym materiałem izolacyjnym ponieważ zrobiona jest z papieru

Celuloza jest pochodną papieru, jednak podczas procesu obróbki jest ona poddawana impregnacji która zapewnia ochronę przed ogniem. Poniżej mogą Państwo zobaczyć test sprawdzający wpływ ognia z palnika propanowego na monetę leżącą na sypkiej celulozie. Pod wpływem ognia moneta po chwili topi się, jednak celuloza jedynie zmienia kolor i nieznacznie się kurczy, jednak nie płonie. Tuż po eksperymencie ten materiał nie parzy.

MIT: Wdmuchiwana celuloza jest droższa niż inne typy ociepleń

Sam proces aplikacji materiału jest droższy niż w przypadku tradycyjnego włókna szklanego czy styropianu, jednak można zauważyć dużą oszczędność  w kosztach ogrzewania

MIT: celuloza jest zrobiona z papieru więc jest bardzo podatna na wilgoć i w konsekwencji- na szkodniki

Celuloza jest impregnowana przeciwko wilgoci i szkodnikom. Dodatkowo dzięki swojej sypkości jest ona materiałem niezwykle szybko schnącym, więc nie przechowuje ona wilgoci przez długi czas, w przeciwieństwie do materiałów o większej gęstości, jak włókno szklane

Celuloza  jest nieekologiczna bo prowadzi do wycinania lasów

Podczas produkcji celulozy nie wykorzystuje się surowych materiałów- 85% materiału wykorzystywanego do wdmuchiwania pochodzi z recyklingu gazet, papieru i kartonów, a pozostałe 15% to impregnaty.

Masz pytanie ?

 

Zadzwoń lub napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

+48 600 880 920  /  ekodocieplenia@wp.pl

lub skorzystaj z formularza poniżej

10 + 7 =